FutbolSpor

Sertoğlu’ndan, Denktaş’a ziyaret107 BİN TL’LİK VERGİYİ ÖDEDİ: Sertoğlu kabulde faal futbol hakem ve gözlemcilerinin geçtiğimiz yıl ödeneklerinden doğan vergi yükümlülüğü tutarı olan 107 bin 908 TL’lik çeki, Vergi Dairesi Müdürü Özdemir Kalkanlı’ya takdim etti
 Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve beraberindeki heyet Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ı ziyaret etti.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Başkanı Hasan Sertoğlu ve beraberinde Ali Karavezirler ve Oktay Çocuk’dan oluşan KTFF heyetini kabul ederek bir süre görüştü. Vergi Dairesi Müdürü Özdemir Kalkanlı da kabulde hazır bulundu.

 

Sertoğlu’ndan hem plaket hem çek

KTFF Başkanı Sertoğlu ülkenin sporuna ve futboluna göstermekte olduğu duyarlılık nedeniyle Başbakan Yardımcısı Denktaş’a KTFF anı plaketi takdim etti. Sertoğlu ayrıca faal futbol hakem ve gözlemcilerinin geçtiğimiz yıl ödeneklerinden doğan vergi yükümlülüğü tutarı olan 107 bin 908 TL’lik çeki, Vergi Dairesi Müdürü Özdemir Kalkanlı’ya takdim etti.

Başkan Sertoğlu görüşmeye ilişkin değerlendirmesinde içinden geçilmekte olan zor günlerde kamu desteği alsın ya da almasın tüm kurumların vergi konusunda gerekli duyarlılığı göstermesinde yarar gördüklerini bu bağlamda faal futbol hakemleri ve gözlemciler yanında futbolun diğer paydaşlarını da vergi yükümlülüğü konusunda mevcut sisteme dahil etme yönünde çalışma başlattıklarını bildirdi.

 

Başa dön tuşu