Sertoğlu: gecem-gündüzüm Lefkoşa olacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Sertoğlu: gecem-gündüzüm Lefkoşa olacak

UBP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, ziyarette Sertoğlu’na UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu da eşlik etti.
UBP LTB Başkan Adayı Hasan Sertoğlu  ziyarette yaptığı konuşmada, yola çıkma sebeplerinin Lefkoşa Türk Belediye’sinin içinde bulunduğu duruma çare bulmak olduğuna işaret ederek, LTB’nin çok zor günlerden geçtiğini, geçmeye de devam ettiğini belirtti.

Sertoğlu, adaylıklarını açıkladıkları günden bu yana çok yoğun bir tempo içinde bulunduklarına dikkat çekerek, Lefkoşa’da yaşayan her kesime ulaşmaya çalıştıklarını dile getirdi.


Süratli bir şekilde Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki sorunların aşılması gerektiğini dile getiren Sertoğlu, seçildikleri takdirde tüm konsantrasyonlarını sorunların çözümüne vereceklerini kaydetti.

Sertoğlu,‘kazanayım da nasıl olursa olsun’ mantığıyla yola çıkmadıklarını belirterek, bir siyasi partinin her evi arayarak başkan adayına oy istediğini savundu ve  böyle siyaset yapılmaya çalışılmasının yanlış olduğunu söyledi.

Sertoğlu,“Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki sorunu, Lefkoşa’yı, Lefkoşalıyı bilmeyenler çözemez. Bu sorunu en kısa sürede bir Lefkoşalı çözer. Ben buradan söz veriyorum ve sözüm de senettir. Lefkoşalının hak ettiği yaşam standardını ben ve ekibim sağlayacak. Gecem-gündüzüm Lefkoşa olacak ve Lefkoşalı için çalışacağım” dedi.

Konuşmasında, reklam tabelaları konusuna da değinen Sertoğlu, usulsüz şekilde ihaleye çıkılan reklam tabelalarını asla kullanmadığını ve kullanılmasını da etik bulmadığını belirtti.

Sertoğlu, başa geldiği takdirde ilk işinin de bu reklam tabelaları için yapılan ihaleyi iptal etmek olacağını kaydetti.

LTB’deki borç sorununa da değinen Sertoğlu, borç miktarının çok uç noktalarda olduğunu, bu borcun düzenlemesi için de Ziraat Bankası’nın vereceği krediyi alma yoluna giderek 10 ayda belediyede mali disiplini oturtacaklarını vurguladı.

Sertoğlu, seçilmeleri halinde yapmayı planladıkları diğer icraatları hakkında da bilgi verdi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar