FutbolSpor

Sertoğlu: Futbolu seçim malzemesi yaptırmayızHavadis’in önceki gün manşetten verdiği “Çetinkaya’dan FIFA’ya 2. mektup” haberi güneyde ses getirirken, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu kendi girişimlerinin sonuç vereceğine inanıyor ve ekliyor:

KTFF Başkanı Sertoğlu, Havadis Spor Müdürü Ahmet Özsoy’a yaptığı açıklamada Çetinkaya’nın FIFA’ya gönderdiği mektubu olumlu karşılarken, federasyon olarak kendilerinin Türkiye üzerinden önemli girişimleri olduğunu vurguladı ve bunları Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra açıklayacaklarını, futbolu seçim malzemesi yapmaya müsaade etmeyeceklerini açıkladı

Öte yandan Çetinkaya’nın FIFA’ya ikinci mektup göndermesi Güney Kıbrıs’ta da yankı uyandırdı. Çetinkaya Başkanı Bülent Dizdarlı’nın FIFA’ya yazdığı mektubun içeriğini Havadis’e açıkladığını yazan Cyprus Mail, haberi detaylarıyla üyeleri ve okuyucularına paylaştı

Kıbrıs Türk gençliğine uygulanan spor ambargosuna yönelik federasyonlar ve kulüpler çalışmalarını ve girişimlerini sürdürürken Çetinkaya’nın 2019 yılında FIFA’ya mektup yazarak başlattığı sürecin 2020 yılında devam etmesi gündem oldu.

Çetinkaya’nın FIFA’ya gönderdiği 2.mektubun Havadis’in manşetinde yer alması ve mektubun da sadece Havadis’te yer alması güney Kıbrıs’ta ses getirdi. Güneyde yayın yapan Cyprus Mail Çetinkaya’nın FIFA’ya gönderdiği ikinci mektubun Havadis’te yayımlandığını ve kulüp başkanı Bülent Dizdarlı’nın da FIFA Başkanı Infantino’dan taleplerini Havadis haberinden alarak üyeleri ve okuyucularına paylaştı.

Sertoğlu, “hepimizin derdi, uğraşı aynidir” dedi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu konu ile ilgili olarak gazetemiz Spor Müdürü Ahmet Özsoy’un sorularını yanıtladı ve samimi açıklamalar yaptı.

KTFF Başkanı Sertoğlu Çetinkaya’nın girişimlerini olumlu karşılarken “Çetinkaya kulüp başkanı, yönetimi, oturur bir karar alır, yol haritası çizer ve FIFA yolunda ilerler. Buna saygı duyarım, takdir ederim ancak federasyonun yolu ayrı yoldur.

Günü geldiğinde Çetinkaya ile de diğer kulüplerle de oturur konuşuruz. Yapılabileceklerin neler olduğunu ve ne yapabileceklerini değerlendiririz. Çetinkaya KOP’ta Türkleri temsilen kurucu üye konumundadır ve onlarla da işbirliğine ihtiyaç duyulursa seve seve yaparız. Hepimizin derdi, uğraşı aynidir. Hepimizin çözmek istediği problem aynidir. Derdimiz, Kıbrıs Türk gençliği, Kıbrıs Türk futboludur. Hepimiz birbirimize destek vererek güvenerek yürüyeceğiz bu yolda.

Yolumuz Türkiye üzerindendir

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu gazetemize yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk gençliğine uygulanan ambargoların aşılabilmesi için girişimlerinin KOP üzerinden değil Türkiye üzerinden devam edeceğini açıkladı.

Biz de kendi iç dinamiklerimizle görüşüyoruz. Bu konunun cumhurbaşkanlığı seçimine malzeme yapılmasına müsaade etmeyiz. Cumburbaşkanlığı seçimi bitinde oturup konuşuruz gerekli açıklamamızı yaparız. Herkes hemfikir olmayabilir ama ezici çoğunluğun hemfikir olacağı neyse hep beraber onun kararını veririz.

Kulüplerin durumu her gün daha kötüye gidiyor, bu işi çözmemiz gerekir.”

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu dün Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile de bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve Trabzon ziyaretinde oradaki temsilciliğin ilgi ve alakasından dolayı hem teşekkür ettiklerini, hem de bundan sonra neler yapabileceklerini konuştuklarını söyledi.
Başa dön tuşu