Sertoğlu 6 adaydan biri değil... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Kıbrıs

Sertoğlu 6 adaydan biri değil…

Sertoğlu 6 adaydan biri değil...

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, LTB başkanlığı için aday olmadığını, yazılı bir müracaatının bulunmadığını, bundan sonra gelişen süreçte de adaylığının söz konusu olmadığını açıkladı.

Sertoğlu yazılı açıklamasında, bir süreden beri Ulusal Birlik Partisi tarafından Lefkoşa Türk Belediyesi başkanlığına aday gösterileceği yönünde haberlerin kamuoyunu meşgul ettiğine işaret ederek, bugüne kadar Ulusal Birlik Partisi’nin herhangi bir yetkili organına adaylık için başvurusunun olmadığını kaydetti.


Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun muhtelif defalar,  ayrıca Genel Sekreter Fuat Namsoy  ve Başbakan İrsen Küçük’ün parti genel merkezinde kendisiyle görüşerek aday olması yönünde talepte bulunduklarını ve kabul etmesi halinde UBP yetkili kurullarında onaylatarak kamuoyuna açıklayacaklarını beyan ettiklerini ifade eden Sertoğlu, UBP’li olduğunu, partisinin bir görev vermesi halinde bu görevden kaçmayacağını, ancak makamı gereği parti içi bir yarışa girmeyeceğini, bunun Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na da zarar vereceğini her fırsatta dile getirdiğini anlattı.

“6 İSİM ARASINDA HASAN SERTOĞLU YOK”

Herhangi bir şekilde adaylık müracaatında bulunmadığını vurgulayan Sertoğlu, UBP Genel Yönetim Kurulu’nun bugün yaptığı toplantıda aday açıklama sürecini kurultay sonrasına bıraktığını, altı müracaat olduğunu ve bu altı müracaattan bir ismi kamuoyuna açıklayacağını duyurduğuna atıfta bulunarak, şunları kaydetti:

“UBP Lefkoşa İlçe Başkanlığı ya da genel merkeze herhangi bir başvurum olmadığı için bu altı isim arasında Hasan Sertoğlu isminin olmadığının bilinmesini istiyorum.

Başkan adayının 25 Şubat’ta, yani kurultay sonrasında açıklanacak olmasının duyurulması ise, kurultay süresince bu konunun da tartışılacağı izlenimi vermektedir.

Şu anda  Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanıyım. Bulunduğum makam gereği, bu tartışmalar içerisinde olmayacağımın kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum.

Bu noktada, LTB başkanlığı için aday olmadığımı, yazılı bir müracaatımın bulunmadığını, bundan sonra gelişen süreçte de adaylığımın söz konusu olmadığını kamuoyuna bildiririm.

“FEDERASYON BAŞKANIYIM VE ÜLKE GENÇLİĞİNE BU ŞEKİLDE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM”

İsmimin LTB Başkanı olarak anıldığı sürede, UBP’li ve UBP dışından çok sayıda kişi ile telefonla ve yüz yüze yaptığım görüşmelerde adaylığım halinde bana destek vereceğini söyleyen, benim için çalışmaya hazır olduğunu ileten herkese de dostane duygularımla teşekkürlerimi iletiyorum.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanıyım ve ülke gençliğine bu şekilde hizmet etmeye devam edeceğim.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar