Serdar Denktaş: “Can’ın yaptığı çıkış yolu değil, yanlış bir yol seçti." - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Kıbrıs

Serdar Denktaş: “Can’ın yaptığı çıkış yolu değil, yanlış bir yol seçti.”

Serdar Denktaş: “Can’ın yaptığı çıkış yolu değil

TAK-Lefkoşa Mezarlığı’nda babasının mezarı yanında tabancayla kendi kendini vurarak intihara teşebbüs ettikten sonra, YDÜ Hastanesi’ne kaldırılan ancak geçirdiği 6 saatlik ameliyat ve doktorların çabalarına rağmen hayatını kaybeden Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın torunu, merhum Raif Denktaş’ın oğlu iş adamı Can Polat Denktaş’la ilgili hastanede basın toplantısı düzenlendi.

YDÜ Hastanesi’nde yer alan basın toplantısına Can Denktaş’ın amcası Serdar Denktaş da katılarak soruları yanıtladı. Doktorlar ise Denktaş’ın hastaneye yaralı getirildiği andan itibaren neler yapıldığını anlattı.


SERDAR DENKTAŞ

Serdar Denktaş, Can Denktaş’ın neden intihar etmiş olabileceği sorusuna karşılık, ülkede genel bir ekonomik sıkıntı ve darboğaz yaşandığını, bunun kendi işini yapan Can Denktaş’ın da sorunu olduğunu söyledi.

Aylardır devam eden mazbata sorunu nedeniyle Can Denktaş’ın bankalarla borç ilişkileri konusundaki yasasıyla ilgili gelişmelerin belki düzelebilir umuduyla beklediğini kaydeden Denktaş, “Belli ki dün meydana gelen yeni bir gelişmeyle Can mücadeleci kişiliğinden vazgeçip bu duruma düştü” dedi.

Serdar Denktaş, “Can’ın bu yaptığı çıkış yolu değil, kurtuluş değil. Can yanlış bir yol seçti” diye konuştu.

Sıkıntılar olduğunu ancak insanların “ben gideyim de benden sonra ne olursa olsun” düşüncesine girmemesi gerektiğini vurgulayan Serdar Denktaş, geride kalan aile bireylerinin çok büyük acı yaşadığını ifade etti.

Can Denktaş’ın neden dayanamadığını, neler olduğunu herhalde öğreneceklerini belirten Serdar Denktaş, “Birçok insan sıkıntı içinde ama sakın kimse bu yolu seçmesin. Lütfen sıkıntıda olan ‘ben ödeyemiyorum’ desin. Kendi canını almak çözüm değil. Can bu yanlışı nasıl yaptı, anlamak mümkün değil. Mücadeleci bir kişiliği vardı” dedi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Can Denktaş’ın cenazesinin, ABD’deki abisi Rauf Alp Denktaş’ın bu gece adaya gelmesinin ardından yarın Lefkoşa Mezarlığı’nda babasının kabrinin yanında toprağa verileceğini de söyledi.

ERKMEN: “6 SAATLİK AMELİYAT…”

YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr. Sevim Erkmen, Can Denktaş’ın talihsiz olayın ardından saat 15.30 sıralarında ambulansla hastaneye getirildiğini ve karın yaralanması nedeniyle hemen ameliyata alındığını, 6 saatlik ameliyatın ardından yoğun bakımdayken 01.20’de hayatını kaybettiğini ifade etti.

Erkmen, Can Denktaş’a Tanrı’dan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

ÖZCEM: “ŞOK TABLOSUYLA GELDİ”

YDÜ Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Barçın Özcem, Can Denktaş’ın hastaneye tansiyon ve nabız alınamaz halde, şok tablosuyla getirildiğini, karnında da çok ciddi kanama olduğunu söyledi.

Özcem, Can Denktaş’ın karnından 2-3 litre kan boşalttıklarını ana toplar damarda çok ciddi yaralanma gördüklerini ve müdahale edip kanamayı durdurduklarını; daha sonra bağırsaktaki yaralara müdahale ettiklerini kaydetti.

BESİM: “KALBİ MÜDAHALEYLE ÇALIŞTIRILDI ANCAK…

YDÜ Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Besim de, ameliyata alınan Can Denktaş’ın kanamasının kontrol altına alındığını, duran kalbinin müdahaleyle çalıştırıldığını ancak yoğun bakımdayken hastayı kaybettiklerini söyledi.

ANNESİ DE HASTANEDE

Can Denktaş’ın intiharı, Denktaş ailesini ve halkı bir kez daha büyük üzüntüye boğdu. Can Denktaş’ın annesi, merhum Raif Denktaş’ın İstanbul’da yaşayan eşi Mesude Denktaş da acı haberle hastaneye gitti.

Aile bireyleri yanında Can Denktaş’ın arkadaşları ve çok sayıda kişi de YDÜ Hastanesi’ne giderek Denktaş ailesinin acılarını paylaşıyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
1
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar