Şenhan ebediyete uğurlandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

Şenhan ebediyete uğurlandı

Şenhan ebediyete uğurlandı

Duygu ALAN-Ceren ÖZBİL

Umre’ye gitmek için pasaport işlemlerini yapmak üzere gittiği Mersin’e bağlı Tarsus’ta önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Defin İşleri Şubesi’nde çalışan Fikret Hakan Şenhan, dün Lefkoşa’da son yolculuğuna uğurlandı.
Fikret Hakan Şenhan, Lefkoşa İsmail Safa Camii’nde dün kılınan öğle namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığı’nda toprağa verildi.
Şenhan’ın cenazesine, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, Şenhan ailesi ve çok sayıda seveni katıldı.


Töre: O bir şehittir
Fikret Hakan Şenhan’ın cenaze törenine katılan UBP Milletvekili Zorlu Töre, kısa bir konuşma yaptı.
Töre, “Fikret kardeşimiz çok erken yaşta aramızdan ayrıldı, herkese başsağlığı diliyorum. Dünya böyle bir misafirhanedir. Fikret kardeşimiz kutsal bir görev için Türkiye’ye gitti ve kutsal bir yolda can verdi. O bir şehittir” dedi.

Umre’ye gitmek istiyordu
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Defin İşleri Şubesi’nde çalışan ve Lefkoşalının yakından tanıdığı Fikret Hakan Şenhan, Mersin’e bağlı Tarsus’ta önceki gün öğle saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Umre hazırlığı yapan Şenhan, Mersin’e pasaport işlemlerini yaptırmak için gitmişti.
LTB’de uzun yıllar görev yapan Fikret Hakan Şenhan, Lefkoşa’da birçok cenazede görev aldı.
Evli ve iki çocuk babası olan Fikret Hakan Şenhan, uzun süre Lefkoşa’da Samanbahçe bölgesinde bulunan evinde ikamet etti.
Şenhan, eşi ve çocuğu ile birlikte yaklaşık 3 yıldır da Kırıkkale köyünde kayınvalidesinin evinde yaşıyordu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar