Dünya

‘Seks kölesi kraliçeyle tanıştı’


İngiliz gazeteleri “seks kölesi” diye ifade ettikleri Virginia Roberts’ın Kraliçe ile tanıştırıldığının iddia edildiğini yazdı. Akşam gazetelerinden Evening Standard, Virginia Roberts’ın babası Sky Roberts’ın kızının, 2011 yılında Jeffrey Epstein tarafından Londra’ya getirildiğinde Kraliçe Elizabeth ile de tanıştırıldığını iddia ettiğini belirtti. Gazete Roberts’ın, “ Virginia birkaç yıl önce bana Londra’ya gittiğinde Prens Andrew ve Kraliçe Elizabeth ile tanıştığını söyledi. Kızım Kraliçe ile tanıştığı için çok heyecanlıydı” sözlerine yer verdi.

Buckingham Sarayı diğer bütün iddiaları olduğu gibi bu iddiayı da yalanlayan bir açıklama yaptı. Saray sözcüsü, Saray tutanaklarında böyle bir kayda rastlanmadığını iddiaların doğru olmadığını vurguladı. 

Virginia Roberts Florida eyaletinde bir mahkemeye sunduğu belgelerde Prens ile 1999 ve 2002 arasında henüz küçük yaştayken üç ayrı yerde (Londra, New York ve Epstein'ın özel mülkü olan bir Karayip adasında), cinsel ilişki kurmaya zorlandığını öne sürmüştü.

Roberts henüz 17 yaşındayken banker Jeffrey Epstein'in, kendisini Prens Andrew da dahil bazı erkeklerle cinsel ilişkiye zorladığını iddia ederek dava açtığı ve Epstein’in 2008 yılında cinsel suçlardan mahkum olduğu belirtildi. Kadın , savcıların konuyu ele alışını sorgulamak için aynı belgeleri mahkemeye sunarak başka bir dava da açmıştı. (Aynur Tattersall/DHA)

 Başa dön tuşu