Kıbrıs

Şehrin göbeğinde ölüm tehlikesi


Çöpler kaldırıldı, ölüm çukuru ortaya çıktı. Lefkoşa’da İsmail Beyoğlu Caddesi’nde bulunan tarihi yapı önündeki dev çöp yığınları önceki gün Lefkoşa Türk Belediyesi Temizlik Şubesi ekipleri tarafından temizlendi.Vatandaşı, haftalarca tedirgin eden çöplerin kaldırılması ile altındaki dev tehlike de gün yüzüne çıktı.
Tarihi binanın hemen önünde bulunan tarihi su kuyusunun kapağının olmaması görenleri dehşete düşürdü.Devletin işini vatandaş yaptı
İlgililerin dikkatini çekinceye kadar olası bir felaketin önüne geçmek isteyen bölge sakinleri, metrelerce derinlikteki su kuyusunun üzerini kendi imkanları ile kapattı.
Çöplerin kaldırılması ile ortaya çıkan tehlikeyi fark eden bölge sakinleri, sağdan soldan topladığı kaya, taş, tahta, tuğla parçaları ile kuyunun üzerini örttü.

Vatandaşın tepkisi sert oldu
Kuyunun üzerinin açık olmasına büyük tepki gösteren bölge sakinleri, gerek belediyeye gerekse zamanında kuyunun üzerinin kapatılması konusunda gerekli hassasiyeti göstermeyen yetkililere sitemde bulundu.
Havadis’e konuşan bölge sakinleri, “Binanın önü çöp ve moloz yığınları ile kaplı olduğundan kuyuyu fark etmedik. Belediye çöpleri kaldırdıktan sonra biz bölge halkı olarak hepimiz buradaki bu tehlikeyi gördük. Bizim gördüğümüz tehlikeyi nasıl olur da buradaki çöpleri temizleyen ekip görmez gördüyse de nasıl olur da gerekli güvenlik önlemini almaz anlamış değiliz. Bu büyük bir ihmal. Bölgede onlarca çocuk var. Birinden biri kuyu fark etmese büyük bir acı yaşanabilir” dedi.
Bölgede ikamet eden vatandaşlar, “Yetkililerin bu kadar ciddi ve tehlikeli bir olaya sorumsuzluğu kabul edilebilir değil” diye sitem etti.


Lefkoşa’da İsmail Beyoğlu Caddesi’nde bulunan tarihi yapı önündeki dev çöp yığınları önceki gün belediye ekipleri tarafından temizlendi. Çöplerin kaldırılması ile altındaki dev tehlike de gün yüzüne çıktı

 


İsmail Beyoğlu Caddesi’nde bulunan tarihi yapının önündeki kuyu görenleri dehşete düşürdü. Üzeri açık vaziyette, metrelerce derinlikteki kuyu, adeta ölüme davetiye çıkarıyor

Başa dön tuşu