Seçime 5 kala istihdam - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Seçime 5 kala istihdam

Seçime 5 kala istihdam

Başbakan İrsen Küçük, özelleştirme süreci devam eden Eti Teşebbüsleri’nin çalışanlarının devlette görevlendirilmelerini sağlamak üzere özelleştirme istihdam komisyonu tarafından hızla çalışmaların başlatıldığını ve yarın itibarıyla görevlendirmelerin tamamlanmasının hedeflendiğini bildirdi.

Başbakan Küçük, yazılı açıklamasında, Eti Teşebbüsleri Ltd. çalışanlarının devlet dairelerinde istihdamına olanak sağlamak üzere Bakanlar Kurulu’nun gerekli kararları ürettiğini ancak bazı bürokratik sıkıntılardan dolayı çalışanların istihdamının bugüne kadar gerçekleştirilemediğini hatırlattı.


“Konuyu büyük bir hassasiyetle takip eden hükümetimiz, Eti çalışanlarının Özelleştirme Yasası çerçevesinde hak sahibi olduğu devlete istihdamlarını gerçekleştirmek üzere olağanüstü gayret sarf etmiş ve çözüm yollarını üreterek görevlendirmelerin yapılabilmesi için bugün itibarıyla gerekli bürokratik sıkıntılar aşılmıştır” diyen Başbakan Küçük, göreve geldikleri 2010 yılından bu yana halkın ve ülkemizin esenliği yolunda çalışan ve projeler üreten hükümetin bu sorun karşısında da duyarlılık göstererek sıkıntıların aşılması için büyük gayret gösterdiğini ve çalışanlara sahip çıktığını vurguladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar