Kıbrıs

Seçim propagandası “sanal alemden” yürütülüyorCeren ÖZBİL
Sanal alem belediye başkan adayları için etkili bir propaganda aracı olarak görülüyor. 29 Haziran’da gerçekleşecek yerel seçim tarihi yaklaşırken belediye başkan adayları seçim propagandalarını köy köy, mahalle mahalle gezerek yapmanın yanı sıra sanal alemde de yürütüyor. Adayların başlıca tercihleri arasında “Facebook” ve “Twitter” var.Adaylıklar sanal alemden duyuruluyor…
Bazı belediye başkan adayları ise adaylığını basın toplantısı bile düzenlemeden “Facebook” sayfasına yazarak duyurmayı tercih ediyor. Adaylığını Facebook sayfasından duyuran belediye başkan adayları propaganda sürecine sanal alemden devam ediyor.

CTP-BG tüm adaylara Facebook sayfası açtı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Bileşik Güçler kendisinin aday gösterdiği 26 belediyedeki belediye başkan adayları için Facebook sayfası hazırladı. Facebook sayfaları aracılığı ile adaylar propaganda sürecini yürütmenin yanı sıra katılacakları televizyon programları, gerçekleştirecekleri ziyaretleri de duyuruyor.

Aslanbaba ilk sırada

İskele Belediyesi bağımsız belediye başkan adayı Ejder Aslanbaba, yerel seçime yönelik Facebook sayfasını ocak ayının başında açmıştı. Facebook üzerinden de ciddi bir propaganda süreci başlatan Aslanbaba gerçekleştirmeyi hedeflediği projeleri ve katılacağı televizyon programlarını Facebook sayfasından duyuruyor.

Özel sayfa açmayanlar da var
Facebook sayfası açmayı tercih etmeyen belediye başkan adaylarının sanal alemdeki propaganda sürecini ise Facebook’a üye olan yakınları yürütüyor. Aday yakınları Facebook’taki profil fotoğraflarını ya da kapak fotoğraflarını destekledikleri adayın seçim bildirisi olarak değişiyor.

Başa dön tuşu