Seçim Kıyakları Başladı: Hırsızlıkta Yeni Bir Aşamaya Geçiyoruz! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Kıbrıs

Seçim Kıyakları Başladı: Hırsızlıkta Yeni Bir Aşamaya Geçiyoruz!

Seçim Kıyakları Başladı: Hırsızlıkta Yeni Bir Aşamaya Geçiyoruz!

Toparlanıyoruz Hareketi lideri Özersay, sosyal medya ortamında yayınladığı bir yazı ile, seçim arifesinde yasaklar devreye girmeden ülkede yürürlüğe konulan yeni uygulamaların seçim yatırımı olduğuna ve ülkeyi yeni bir yıkıma götürecek türden hırsızlıklar olduğuna işaret etti. Özersay Toparlanıyoruz Hareketi gönüllüleri tarafından iletilen çeşitli iddiaları kamuoyu ile paylaşarak çeşitli eleştirilerde bulundu, herkesi sorumlu davranmaya davet etti. İşte o yazı:

Hangisini yazsam bilemedim.


1- İçişleri Bakanlığı memurlarına dün talimatlar verilmiş: “İskele/Karpaz bölgesinden bugüne değin yapılan farklı konulardaki vatandaş başvurularını hızla olumlu şekilde sonuçlandırın”. O bölgeden arayan Toparlanıyoruz Hareketi gönüllüleri paylaşıyor bu bilgiyi ve tabi ki Bakanlık içerisinden görevliler de bunu teyid ediyorlar. Vatandaş bunu hak ediyorsaydı bugüne değin neden süründürdünüz? Sizin iki dudağınız arasına mahkum olsunlar ve seçimde sizi desteklesinler diye değil mi? Üstelik belki yüzlerce insanın işini de hak etmiyor olmalarına rağmen yapacaksınız şimdi, yani devletten ve Halkın geleceğinden çalarak, hırsızlık yaparak.

2- Karpaz’dan Toparlanıyoruz gönüllüleri aradılar ve dün sabah itibariyle belediyenin megafonlarından halka gidip eşek zararları için kendilerine verilecek ödemeyi/tazminatı almaları çağrısı yapıldığını ve aynı zamanda aylardır beklemede tutulan mandıra arazileri konusunun da bir günde çözümlendiğini ve dağıtımın başladığını aktardılar.

3- Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müdürü dün görevinden alındı. Neden? Bir hata mı yaptı? Yoksa seçime beş kala birilerine müdürlük verip emekliliklerini müdür seviyesinden almaları mı sağlanacak? Yoksa müdür olarak atanacak yeni şahıs seçime kadar geçecek süre içerisinde muhteşem hizmetler yaparak bizleri sağlık açısından güneye mahkum olmaktan mı kurtaracak? Yoksa bir aralar şimdilerde Bakan olan tarafından müdür yapılmaya çalışılan “çok sevgili kul” uğruna yapılan yeni bir manevra ile mi karşı karşıyayız? Yakınlarınız ve rozetli yandaşlarınız yetmedi sıra “sevgili kullarınız”a mı geldi?

4- Bir süre önce Karpaz’da anayasa ve yasalara aykırı şekilde, hukuku ve çevreyi hiçe sayarak sahillerimize inşa edilen saçma sapan binaların mühürlenmesi için Eski Eserler Dairesine yazılı çağrıda bulunmuştuk Toparlanıyoruz Hareketi olarak. Geçen hafta bu binaların mühürlendiği haberi geldi. Bölgeden gelen haber, hükümet partisinin bir parti meclisi üyesi bu kaçak yapıların sahiplerini bir araya toplayıp kendilerine “siz buna devam edin, 10 güne kadar mühürleme kararı kaldırılacak, yapacağınızı yapın, sonra size bir daha ilave yapmamanız şartıyla buraları açma izni verecekler” diyor. Ayrıca İçişleri Bakanının Karpaz’da gelecek hafta Çarşambaya dek sabredin, bu mühürleme kararını kaldıracağız anlamında mesajlar verdiği söyleniyor. İçişleri Bakanı o güne değin Bakan olarak kalır mı bilemem ama aksi söz konusuysa çıkıp açıklasın lütfen…

5- Şimdi bunlara vatandaşlık ve kırsal kesim arsası dağıtımlarını da ekleyin ve karşı karşıya kalacağımız yıkımı bir düşünün. Tabi bu son iki konuda bazı muhalif siyasi partilerin son dönemde seslerini yükseltiyor olmaları timsah göz yaşından başka birşey değildir. Çünkü kendilerine sorulması gereken soru/sorular, kendileri hükümet oldukları dönemde a) geçici personel alımına imkan veren yasayı neden değiştirmedikleri; b) Vatandaşlığın bu şekilde keyfi biçimde verilmesini mümkün kılan yasaya neden neşter vurmadıkları; ve c) kırsal kesim arazisi dağıtımını siyasi iktidarın bu şekilde yapmasına imkan veren yapıyı/yasayı neden değiştirmedikleri sorularıdır!!!

 

Erken seçimin tarihi konusunda CTP ve UBP anlaştığı andan itibaren ülkede zaten var olan HIRSIZLIK ve yağmanın temposu artmıştır, son perde kurulmuştur. Bu ülkeyi dibe vurduracak son sahne kuruldu, biz buna ortak olmayacağız. Yağma yapanı deşifre edip rezil etmek, ahlaksız tekliflerini kabul etmemek ve imkan dahilinde bu konuları yargı yoluna taşımak için mücadele etmek halk olarak hepimizin boynumuzun borcudur. Aksi halde kimsenin şikayet etme hakkı ya da yüzü olmayacaktır…

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar