Kıbrıs

Satıcılar tutuklandı


Devrim DEMİR
Hafta sonu üzerlerinde yapılan aramada uyuşturucu ile yakalanan Ahmet Kale ve Mustafa Yabancı’nın vermiş olduğu ifade ile söz konusu uyuşturucu maddeyi 100 TL karşılığında satan ve günlerdir aranan suç dosyası oldukça kabarık olan 17 yaşındaki T.Y. ve S.D. önceki gün Lefkoşa’da polis tarafından tespit edilerek gözaltına alınırken uyuşturucu suçu ile ilgili 1 kişi daha aranıyor. Zanlılar “Kanunsuz uyuşturucu alma ve satma” suçlamasıyla dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davları Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzuruna çıkarıldı.
100 TL’ye satmışlardı
Soruşturmayı yürüten polis memuru Mehmet Sevinç mahkemede ifade verdi. Sevinç, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı CÖŞ ekiplerinin hafta sonu İnönü Meydanı’nda park edilmiş duran GZ 196 plakalı araç içerisinde Ahmet Kale’nin üzerinde yapmış oldukları aramada beyaz renk kağıda sarılı yaklaşık yarım gram ağırlığında Sentetik Cannobionid türü uyuşturucu madde ele geçirerek suçla bağlantılı olduğu tespit edilen Mustafa Yabancının’da polis tarafından tutuklandığını ifade etti. Yapılan soruşturmada söz konusu uyuşturucu maddeyi 100 TL karşılığında günlerdir aranan 17 yaşındaki T.Y. ve S.D.’in sattığını tespit ettiklerini anlatarak zanlıların önceki gün Lefkoşa’da tespit edilip tutuklandığını söyledi.1 kişi daha aranıyor
İşlediği suçlarla sürekli yargı önüne çıkan 17 yaşındaki T.Y. dün de “Kanunsuz uyuşturucu alma ve satma” suçlamasıyla gözaltına alındı.
Soruşturma memuru T.Y. ve S.D.’den almış oldukları gönüllü ifade de söz konusu uyuşturucu maddeyi ismi tespit edilen 1 kişiden 200 TL karşılığında 3 gram olarak aldıklarını itiraf ettiklerini söyledi. Uyuşturucu olayına karışan 1 kişinin daha arandığını söyleyen polis soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 2 zanlının da 1 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacaklar
Yargıç Hale Ahmet Raşit uyuşturucu soruşturmasının önceden başlatıldığını aranan ismi tespit edilen 1 kişinin daha olduğunu belirterek, zanlı T.Y. ve S.D.’nin bugün yeniden mahkemeye çıkarılmasına emir verdi.

Başa dön tuşu