Satıcı aranıyor

22 Mart 2013 Cuma | 09:09
Satıcı aranıyor

 

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir otoparkta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri dün uyuşturucu operasyonu yaptı.
Polis adını açıklamadığı otoparkta bulunan bir araçta, yaklaşık 2 gram Bonzai ve içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet yarım sigara ele geçirildiğini söyledi.
Olayla ilgili 18 yaşındaki Dağhan Dağhanlı, 27 yaşındaki Gürel Erecer, O.K. (E-17) ve 20 yaşındaki Cem Derviş Doğu gözaltına alındı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar soruşturma amaçlı 1 gün süre ile poliste tutuklu kalacak.

Uyuşturucu satıcısı aranıyor

Olay ile ilgili soruşturmayı yürüten polis memuru mahkemede verdiği ifadede, Lefkoşa’da Samanbahçe bölgesinde faaliyet gösteren bir otoparkta bulunan zanlı Gürel Erecer’in kullanımında olan salon araçta uyuşturucu operasyonu yapıldığını söyledi.
Polis, operasyon sonucu, yaklaşık 2 gram Bonzai ve içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet elle sarılmış, yarım sigara ele geçirildiğini kaydetti.
Olayla ilgili konu aracın sürücüsü Gürel Erecer ve aynı araçta bulunan Dağhan Dağhanlı, Cem Derviş Doğu ve O.K. (E-17)’nın tutuklandığını belirtti.
Polis, zanlı Dağhan Dağhanlı’nın konu uyuşturucu maddeyi 20 Mart 2013 tarihinde, tanımadığı birinden aldığını beyan ettiğini ifade etti.
Soruşturmanın henüz devam ettiğini belirten polis memuru, zanlı Dağhan Dağhanlı’ya söz konusu uyuşturucu maddeyi veren kişinin halen aranmakta olduğunu kaydetti.
Mahkeme, zanlıların soruşturma amaçlı 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.