Sarai Cinayetinde Sıcak Gelişme! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Türkiye

Sarai Cinayetinde Sıcak Gelişme!

İstanbul'da kaybolduktan sonra cesedi Sarayburnu’ndaki surların içerisindeki bir dehlizde bulunan Amerikalı Sarai Sierra’nın katilini bulmak için polis 9 kentte şüpheli avına çıktı. Polisin elinde olay yerinde yaptığı görüşmelerde belirlenen 9’a yakın şüpheli isim var. Ancak tanık ifadelerinden bir tanesi, olayın bir numaralı şüphelisi olarak Laz Ziya lakaplı Ziya T’yi listenin başına yerleştirdi. Sarai’nin cesedinin bulunduğu surların yakınında yaşayan Mahmut G. polise verdiği ifadesinde, olay günü Ziya T.’yi gördüğünü söyledi. Mahmut G.’nin ifadesinde “Yüzünün iki yanında da tırnak izlerine benzer izler vardı. Ne olduğunu sorduğumda çalılıkların içerisine düştüğünü ve yüzünün çizildiğini söyledi” dediği öğrenildi.

Öte yandan Ziya T.’nin ailesinden alınan kan örneklerinin DNA grubuna ait bilgiler verdiği, net karşılaştırmanın ancak Ziya T.’den alınacak kan ile mümkün olacağı belirtildi. Bu ifade üzerine polis, olay gününe kadar bölgede yaşayan ancak cinayetten sonra kayıplara karışan kişilerin listesini çıkartarak bu kişileri aramaya başladı. Verilen ifadeler doğrultusunda Laz Ziya lakaplı Ziya T. ise olayın muhtemel falili olarak her yerde aranmaya başlandı. Laz Ziya’nın cinayet sonrası memleketi Karabük’e gittiğini de belirleyen polis bu ilde de Ziya T.’nin ağabeyine ulaştı. Ancak Ziya T.’nin iki günü Karabük’te geçirdikten sonra Hatay’a gideceğini söyleyerek kentten ayrıldığı tespit edildi. Polis şimdi Ziya T.’nin Suriye’ye kaçma ihtimalini de değerlendirerek bölgede muhaliflerin yaşadığı yerlerde de kendisini arıyor.


POLİS NÖBET TUTUYOR

ABD’li Sarai Sierra’nın cesedinin bulunmasının ardından ise bölgede polisin aldığı yoğun güvenlik önlemleri hala sürüyor. Sivil polisler, cesedin bulunduğu surların çevresinde gece gündüz nöbet tutarken, çekilen güvenlik şeritlerinin arkasına kimsenin geçmesine izin verilmiyor.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar