Köşe Yazarları

Şans Düzkaya’dan yana oldu…


Aşırı rüzgar altında oynanan Esentepe-Düzkaya derbisinde kazanan konuk ekip oldu.

Esentepeli dört futbolcusu ile rakibi karşısına çıkan Düzkaya’da Ahmet, Uğurcan, Hüseyin Ermiş ve kaleci Ali sahada takımın başarısı için ne yapılması gerektiğini bilerek mücadele veren isimler oldu.
Yazımın başında da belirttiğim aşırı rüzgarın takım oyununu oldukça etkileyecek düzeyde olmasına rağmen her iki takımında ısrarla topu yerden değil de havadan oynamasına akıl erdiremedim.
Esentepe kadrosuna baktığım zaman eksik oyuncuların çok oluşundan dolayı sahada yer alan kadro tam beraberlik kadrosu olarak göze çarpıyordu. Takımının çoğunluğunun defansif yönlü futbolcular olmasından yola çıkarak bu yorumu yaparken; aslında ilk yarı rüzgarı arkasına alan Esentepe kaleye şut çekmeyi tercih etmemesi aslında başka bir merak konusudur.
Forvet hattında oynayan Emrah bu karşılaşmada üç tane net gol pozisyonuna girdi. Vuruşları aslında doğru ve yerinde olmasına rağmen şansızlık sonucu gol perdesini aralayamadı. Buna karşı pozisyon yok iken bir anlık konsantre eksikliğinden Düzkaya’nın bile hayal edemeyeceği bir şeklide 44. ve 45.dakikada skor bir anda 2-0 oldu.
Esentepe kenar yönetimi hamle yapsa da istenilen ne oyun nede skor sahaya yansımadı.
Aslında sahada yer alan kadroların bence bu şartlarda daha fazlasını yapacak seviyede olmadığını düşünüyorum. Düzkaya’da kaptan Serdar büyük bir özveri ile takımını yalnız bırakmamaya çalışsa da sakatlığı oyununu fazlası ile etkiledi. Kısaca Düzkaya’nın yanında futbol şansı vardı ve bu şansı değerlendirerek sahadan galip ayrılmayı başardı.
Esentepe ise ikinci devre ilk mağlubiyetini aldı. Fakat Esentepe takımının tek hedefi bu ligde kalmak. Ciddi bir sıkıntı yok gibi görünse de bir an evvel rahatlamak istemesi de normal olarak karşılamak gerekir. Sadece kaleci Tuğrul'a şunu söylemek isterim,  kaleciler tabi ki libero gibi olacak fakat karşılaşmanın büyük bir bölümünü ceza alanı üzerinde oynamak ne demek, yarın bir maçta yapacağın bir hata arkadaşlarına büyük haksızlık olur.
Karşılaşmanın hakemleri skora etki edecek ciddi hatalar yapmasa da Başak'ın penaltı pozisyonu bence penaltı değildi. Fakat kanımca Başak orta hakem Serkan Durmaz'ı düşüşüyle iyi yanılttı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı