Kıbrıs

Sanayi felaketin kıyısından döndüKISA SÜREDE BÜYÜDÜ: Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde yer alan Auto House isimli boya kaporta ve servis garajında dün saat 17.00 sıralarında başlayan yangın kısa sürede büyüdü. İtfaiyenin zamanında müdahalesi ile iki saat içerisinde kontrol altına alınan yangının diğer iş yerlerine sıçraması önlendi
NEDENİ BİLİNMİYOR: Karalım Co. Ltd. ile Ak İş Alüminyum’un ortasında yer alan Auto House’daki yangın iş yerinde bulunan yanıcı maddeler nedeniyle itfaiyeye zor saatler yaşattı. 3 itfaiye aracının müdahale ettiği ve köpük sıkarak saat 18.30 sıralarında kontrol altına aldığı yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyorNadire BAHADİ
Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde bir oto boya ve tamir atölyesinde dün öğleden sonra çıkan yangın sanayide korkulu saatler yaşanmasına neden oldu. Nereden çıktığı belli olmayan yangın saat 17.00 sıralarında başladı. İtfaiye kısa sürede olay yerine giderek yangına müdahale etmeye başladı. Takviye isteyen itfaiyeye kısa süre içinde 2 araç daha yardıma geldi.
Önce su sıktılar
Yangının büyümeden söndürülmesi için çalışan itfaiye ekipleri alevlerin kontrol altına alınabilmesi için ilk olarak su sıktılar. Kapıları kapalı olan ve içeride müşterilere ait araçlar bulunan iş yerinin kapıları itfaiye ekipleri tarafından kırıldı, köpük ve su yardımı kontrol altına alınan yangında 6 araç tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi.
İtfaiye erleri özel kimyasallar kullandı
Oto boya ve tamir işlerinin yapıldığı iş yerinde bulunan kimyasallar nedeni ile sanayi bölgesi kısa sürede siyah dumanlar altında kaldı. Zehirli havanın tüm sanayi bölgesine dağıldığı yangında itfaiye erleri yangına müdahalede zor anlar yaşadı. Yangın özel kimyasallar içeren köpükler ile kontrol altına alınırken, her yer beyaza büründü. İtfaiye ekipleri oksijen maskeleri takarak yangına müdahale edebildi.


İş yeri sahibi şok geçirdi
İş yerinde müşterilere ait araçların bulunması nedeni ile iş yeri sahibi Ufuk Baran Eski çıkan yangının ardından bir süre şok geçirdi. “Ocağım söndü” diyerek tepkisini gösteren Eski, araçları yanan bazı müşteriler ile de kısa süreli tartışma yaşadı.
Diğer iş yeri sahipleri ve çalışanları yardıma koştu
Karalım Co. Ltd. ve Ak İş Alüminyum isimli işletmelerin arasında bulunan iş yerinde çıkan yangın sonucu, sanayideki pek çok iş yeri sahibi ve çalışanı yardıma koştu. Dükkan sahipleri kendi iş yerlerinden yangına müdahale edilebilmesi için itfaiye ekiplerine yardımcı oldu.
Yan binalara sıçramadan kontrol altına alındı
Saat 17.00 sıralarında başlayan yangın 3 itfaiye ekibi ve komşu dükkan sahipleri ile çalışanlarının yardımı ile 18.30 sıralarında yan binalara sıçramadan kontrol altına alındı. Polis ve itfaiye ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, iş yerinde çıkan yangın sonucu meydana gelen hasarın ise henüz tespit edilemediği öğrenildi.

Büyük tehlike atlattı
İş yerinin boya ve kaporta atölyesi olması nedeniyle içerisinde bulunan çok miktarda yanıcı madde itfaiyenin müdahalesi ile patlamadan soğutuldu. Yangın nedeni ile bölgede bulunan halk zehirli gazlara ve pis kokuya aldırış etmeden itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesini izledi. Çıkan yangın sırada herhangi bir can kaybı yaşanmazken, dükkandaki yanıcı maddelerin patlamadan yangının kontrol altına alınması ile bölge büyük bir tehlike atlattı.

Başa dön tuşu