Kıbrıs

Şampiyonlar Havadis’e konuştu


Lefkoşa’dan tam puan çıktı
Lefkoşa bölgesinde sınava giren öğrencilerden Begüm Çulluoğlu ve Ayten Çamur 99 puan alarak tam puan ile sınavı kazandılar. Begüm Çulluoğlu ve Ayten Çamur 99 puanla Lefkoşa ve KKTC birincisi gelirken, Selim Can ve Fevzi Ege Faslıgil 96 puanla Lefkoşa 3’üncüsü geldiler.
Begüm Çulluoğlu: Ailemin katkısı önemliydi
Yakın Doğu İlkokulu öğrencisi Begüm Çulluoğlu, 99 tam puan ile KKTC ve Lefkoşa birincisi geldi. Begüm başarısının ardından şunları söyledi: “Başarımın sırrı ailemin bana güveni ve okul öğretmenim Hüseyin Kozok sayesinde oldu. Özellikle Hüseyin öğretmenin kızının zamansız vefatından sonra bizleri bir an bile yalnız bırakmayışı sınava motive edişi çok önemli oldu. Hüseyin öğretmenimin bana elinden gelen yap yüksek puan için değil başarmak stersen elinden geleni yapmalısın demesi hep kulalarımda oldu. Buradan dershane ve okul öğretmenlerime sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim.”
Ayten Çamur: Katkısı olan herkese teşekkürler
99 tam puan ile KKTC ve Lefkoşa 1’inciliğini Begün Çulluoğlu ile paylaşan Ayten Çamur, KGS için bir yıl önceden hazırlanmaya başladığını ifade ederek, bu başarının en büyük faktörü başta ailesi sonra okul öğretmeni İzzet Yılmaz ve Artı Eğitim Merkezi öğretmenlerine borçlu olduğunu belirterek hepsine sonsuz teşekkürlerini iletti.
“Ailem en büyük destekçim”
Bilgisayar öğretmeni anne ve üniversitede öğretim görevlisi bir babanın tek çocuğu olan Ayten, derslerin yanında ailesinin en büyük destekçisi olduğunu söyledi.  Ayten, “Okuldan arta kalan zamanlarda annemle birlikte bütün derslerimin tekrarını yaptım. Bu benim için oldukça keyifliydi. Dışarı çıktığımızda yaşadığımız olayları derslerden örneklerle annemle tartışmak çok keyifli oluyor. Ders sadece sınıfta değil dışarıdaki örneklerle de keyifli oluyor. Bu sebeple ailem en büyük destekçim oldu” dedi.
Selim Can Lefkoşa 3’üncüsü oldu
96 tam puan alarak Lefkoşa 3’üncüsü gelen Selim Can, kuaför bir anne ve otobüs şoförü bir babanın tek çocuğu. Okuldaki eğitiminin yanında artı eğitim merkezi öğretmenlerinin de bu başarıda büyük rol aldığını söyledi.
Lefkoşa Şht. Ertuğrul İlkokulu 5’inci sınıf öğrencisi Selim Can: “Başarımın sırrı okul öğretmenim Mehmet Erçelik Artı Eğitim Merkezi öğretmenlerimin bana olan güveni ve bol bol soru çözmekle gerçekleşti.”

Faslıgil: Ders tekrar ve bol bol soru çözdüm
Fevzi Ege Faslıgil ise 96 tam puan alarak KKTC 3’üncüsü ve Lefkoşa 2’ncisi geldi. Gazeteci bir anne ve memur bir babanın iki çocuğundan en büyüğü olan Fevzi Ege, sistemli bir ders çalışmanın sonunda bu dereceye girdiğini söyledi. Okulundaki derslerin ve bu yıl gittiği özel derslerin kendisine büyük ölçüde fayda sağladığını belirten Fevzi Ege, günlük ders tekrarı ve bol bol soru çözmenin faydalı olduğunu da sözlerine ekledi.
Doktor olmak istiyor
Bir dönem, okulun futbol takımında da oynayan Fevzi Ege, gitar çalmayı ve gitar derslerini hiç bırakmadığını söyledi. Kardeşi ile evde oyun oynamaktan özellikle futbol oynamaktan da büyük keyif aldığını belirten Fevzi Ege, büyüyünce doktor olmak istediğini söyledi. İrem 94 puanla İlahiyat Koleji birincisi geldi
Polatpaşa İlkokulu öğrencisi, İrem Hatice Kara,  94 puanla İlahiyat Koleji KKTC 1’incisi geldi. İrem,  sınavının iyi geçtiğini ancak çok heyecanlanmasından dolayı bazı hatalar yaptığını söyledi. İrem, 2 yıl önce Avustralya’dan buraya geldiği için Türkçe sorularında biraz takıldığını belirtti. İrem şöyle devam etti: “Okulumdaki dersler ve dershanedeki eğitimim beni başarıya götürdü. Bol bol soru çözerek ve ders tekrarı yaparak KGS’ye hazırlandım. Aileme ve öğretmenlerine emekleri için çok teşekkür ederim. Büyüyünce sınıf öğretmeni olmak isterim.”

Ayşe Nur öğretmen olmak istiyor
Şht. Zeki Salih İlkokulu öğrencisi Ayşe Nur Yazar, KGS’de 93 puanla İlahiyat Koleji KKTC 2’ncisi geldi. Yazar, “Ben sınavda biraz heyecanlandım. KGS sonuçlarında 1’inci gelmek en büyük hedefimdi. Ama bu sefere bunun için çaba göstereceğim. Okuldaki derslerim çok güzel. Okuldaki öğretmenlerim ve dershanedeki öğretmenlerim bana çok güveniyor. Araştırmayı ve yeni bilgiler edinmeyi çok severim. Halk dansları ile uğraşıyorum.  Mental aritmetik derslerine gidiyorum ve bu sayede kendime daha çok güveniyorum. Büyüyünce öğretmen olmak isterim” dedi.

Güzelyurt’un gururu Yurtoğlu
Doğancı İlkokulu’nda öğrenim gören Ali Yurtoğlu Güzelyurt bölge 1’incisi ve KKTC 3’üncüsü gelerek Güzelyurt halkını gururlandırdı. Havadis’e konuşan Ali Yurtoğlu, “Sınavım çok güzel geçti.  Sorular çok zor değildi. Derecemden çok mutluyum. Okuldaki derslerim ve yine okulda gördüğüm kurslar beni başarıya götürdü. Ailem her zaman bana güvendi ve destek oldu. Anlamadığım konularda ailem de bana doğruyu gösterdi. Bütün Doğancı İlkokulu öğretmenlerine ve aileme teşekkür ederim. Piyano derslerine gidiyorum ve çalıyorum. Büyüdüğümde doktor olmak isterim” dedi.

Girne’de Seyda birinci geldi
Girne 23 Nisan İlkokulu öğrencisi Seyda Elite, 97 puanla KKTC Girne bölge 1’incisi gelerek ailesini gururlandırdı. Girne 23 Nisan İlkokulu öğrencisi Seyda Elite, düzenli ders tekrarı ve bol bol soru çözmekle KGS’de başarılı olduğunu ve okul ile dershane öğretmenlerinin kendisine en güzel formülleri gösterdiğini söyledi. Öğretmenlerine teşekkür eden Seyda, büyüyünce çocuk doktoru olmak istediğini söyleyerek “Hasta olan çocuklara çok üzülürüm ve onları iyileştirmek isterim” dedi.
Elite, “Spor ve müzikle uğraşmayı seviyorum.  Her zaman kitap okuyorum. Ailem beni rahatlatıyor. Annem ve anneannem ile olmaktan birlikte vakit geçirmekten çok mutlu oluyorum. Onlar bana çok güveniyorlar ve onların güvenini boşa çıkarmak istemiyorum” dedi.
Aygün: Ailem çok destek oldu
Girne 23 Nisan İlkokulu öğrencisi Azra Aygün ise 95 puanla KKTC Girne bölgesi 3’üncüsü oldu. Girne 23 Nisan öğrencisi Azra Aygün, “sınavda dereceye girmeyi bekliyordum. 2 yıldır KGS için çalışıyorum. Okuldaki derslerim ve dershanedeki öğretmenlerim bana mantık sorularının formülünü gösterdiler. Deneme sınavları ve bol bol soru çözmek başarının anahtarı oldu” dedi.
Azra’nın hedefleri büyük
Azra, “Manevi olarak her zaman yanımda olan annem ve babama çok teşekkür ederim. Onların bana kazandırdıkları sorumluluk derslerimde de başarılarımı getirdi. Boş zamanlarımda kaliteli vakit geçiririm. Müzik ve sporla ilgileniyorum. Kitap okumayı hiç ihmal etmiyorum. Büyüyünce kalp cerrahı olmak isterim” diye konuştu.Başa dön tuşu