Kıbrıs

Şakircan ve Burak teminatla serbest bırakıldı


Devrim DEMİR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’ne bağlı polis ekipleri tarafından 29 Ekim tarihinde “Uyuşturucu ithal, tasarruf ve verme” suçları ile ilgili tutuklanan Burak Necipoğulları ve Şakircan Özselmanoğlu aleyhine başlatılan soruşturma tamamlandı. 
Alınan 5 günlük tutukluluk süresi dolan zanlılar dün teminat talebiyle Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Yargıç Gökhan Asafoğulları huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, zanlıların ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak için Burak Necipoğulları’nın 10 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 2 kişinin imzalayacağı 50’şer bin TL kefalet ve Şakircan Özselmanoğlu’nun KKTC vatandaşı 1 kişinin imzalayacağı 50 bin TL’lik kefalet senedi ile serbest bırakılmasına emir verdi. Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiren Burak Necipoğulları ve Şakircan Özselmanoğlu ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Yargıç: Çok ciddi bir suçtan yargılanıyorlar
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam mahkemede vermiş olduğu ifadesinde Burak Necipoğulları ve Şakircan Özselmanoğlu’nun aleyhine 29 Ekim tarihinde başlatılan “Uyuşturucu ithal, tasarruf ve verme” suçları ile ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığını anlattı. Polis çavuşu Erkan Karam, zanlı Burak Necipoğulları ve Şakircan Özselmanoğlu’nun KKTC vatandaşı olduğunu belirterek ileride davalarında hazır bulunmalarını sağlamak için uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti. 
Yargıç Gökhan Asafoğulları huzurunda görüşülen teminat duruşmasında zanlıların çok ciddi bir suçtan yargılandıklarını ve ileride görüşülecek bu davada ciddi ceza alabileceklerine dikkat çekti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı