Sahte kaza çetesi şimdilik serbest - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Kıbrıs

Sahte kaza çetesi şimdilik serbest

Sahte kaza çetesi şimdilik serbest

Nadire KRAŞLIOĞLU
Tatlısu ve Geçitkale anayolunda sahte kaza düzenleyerek sigortadan para aldıkları tespit edilen Resul Kurtoğlu, Serap Öztaşdönderen, Hikmet Bestami Vural tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden yargıç önüne çıkarıldı. Haklarında, “Sahtekarlıkla para temini”, “Sahtekarlıkla kayıt temini” ve “Polise yalan beyanda bulunma” suçlamaları getirilen Kurtoğlu, Öztaşdönderen ve Vural, polisin yürüttüğü soruşturmanın tamamlanmasının ardından ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
Soruşturma bitti
Konuyla ilgili mahkemede ifade veren polis çavuşu Feray Seracı, Resul Kurtoğlu, Serap Öztaşdönderen, Hikmet Bestami Vural hakkında 12 Nisan 2013 tarihinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını açıkladı. Her üç kişinin de suçlarını itiraf ettiklerini belirten Seracı, Resul Kurtoğlu, Serap Öztaşdönderen, Hikmet Bestami Vural’ın ileride yargılanmalarını sağlamak amacıyla teminata bağlanmalarını talep etti.
Serbest kaldılar
Resul Kurtoğlu, Serap Öztaşdönderen, Hikmet Bestami Vural’ın pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde emir veren yargıç, her üç kişinin de KKTC dışına çıkmalarını yasakladı. Kurtoğlu, Öztaşdönderen ve Vural’ın ceza mukayyitliğine 2 bin TL nakdi teminat yatırmalarını emir veren yargıç, KKTC vatandaşı 1 kefilin imzalayacağı 25 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bırakılmalarını uygun gördü.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar