Kıbrıs

Sahte çalışma izni çorap söküğü gibi


Devrim DEMİR

Girne Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından hafta sonu düzenlenen operasyonlar sonucunda KKTC’de yaşayan yabancılara sahte oturma izni ve öğrenci belgesi hazırladığı tespit edilen şebekeyle ilgili soruşturma genişletildi.
Polis olayla bağlantılı Muhammad Hassan ve Sajjad Ahmet'i de tutukladı. Tutuklu sayısı 8 oldu.
Zanlılar Waseem Akhtar, Mohammad Fahad, İmran Arshad, Abu Bakar Firaz ve Sajid Masood Mohammad Boota, Muhammad Hassan ve Sajjad Ahmet dün Girne Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin huzuruna çıkarıldı. Mahkeme zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.Suçüstü yakalandılar
Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Halil Acaroğlu, 8 Mayıs 2015 tarihinde yaptıkları operasyonda zanlılardan 6’sının “Sahte evrak düzenleme ve tedavüle sürme” suçlarıyla ilgili göz altına alındıklarını anlattı.

Kayıp pasaportlar aranmakta
Acaroğlu, zanlı Abu Bakar Firaz’ın çalışmakta olduğu Dr. Küçük Bulvarı Blue Palace Apt. No 29 Girne adresinde bulunan ve işletmeciliğini Sajid Masood Mohammad Boota’nın yapmakta olduğu internet cafede yapılan aramada birçok farklı kişiye ait üzerlerinde benzer mühürlerin vurulu olduğu pasaport fotokopilerinin bulunduğunu vurguladı.
Zanlı Abu Bakar Firaz ve Sajid Masood Mohammad Boota’nın meseleyle ilgili bağlantılı oldukları düşünülerek tutuklandıklarını aktaran Acaroğlu, konu mühür ve birçok pasaportun aranmakta olduğunu, meseleyle ilgili bir şahsın da aranmakta olduğunu söyledi.

6 gün talep etti
Yürütülen soruşturmada, Muhammad Hassan’ın 10 Mayıs 2015 tarihinde suçla bağlantısı olduğu tespit edilerek gözaltına alındığını belirten Acaroğlu, zanlının tasarrufunda bulunan sahte mühür vurulmuş Pakistan pasaportuna el konulduğunu söyledi. Acaroğlu, aranan zanlılarla telefon görüşmesi yaptığı belirlenen Sajjad Ahmet’in de 11 Mayıs 2015 tarihinde gözaltına alındığını belirtti. Polis tüm zanlılar için 6 gün daha tutukluluk talep etti. Mahkeme zanlıların
6 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.Başa dön tuşu