Kıbrıs

Sahte Bulgar sınırı geçemedi
Adına düzenlediği sahte AB kimliği ile Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Ömer Faruk Atmaca, tutuklandı

Devrim DEMİR

Ülkeye önceki gün giriş yapan Ömer Faruk Atmaca, Türkiye’de adına düzenlediği sahte Bulgar pasaportu ile Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a geçmek isterken tutuklandı.
Atmaca, tutukluluk talebiyle dün Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.Kıdemli Yargıç Alev Ulunay zanlının soruşturma amaçlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Uğur Dilek verdiği ifadede zanlı Ömer Faruk Atmaca’nın 24 Ağustos tarihinde saat 22.00 raddelerinde Ercan Hava Alanından TC kimlik kartı ile giriş yaptığını anlattı.

Polis zanlının daha sonra saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa Kermiya sınır kapısına geldiğini ve önceden Türkiye de temin etmiş olduğu sahte Bulgar kimliğini görevli memura ibraz ederek Güney Kıbrıs’a geçmeye çalıştığı sırada suçüstü tutuklandığını söyledi.

Polis memuru Uğur Dilek mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığını ve emare olarak alınan sahte olduğu düşünülen kimlik kartının inceleneceğini belirterek zanlının ilk etapta 1 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.Başa dön tuşu