Kıbrıs

Sahte belgeyle KKTC`ye girdiGirne’de 32 yaşındaki bir kadın, “KKTC’ye kanunsuz yollardan giriş yapmak, başkasının kimliğine bürünmek, sahte davranışla kayıt temin etmek, evrak sahtelemek, sahtelenmiş evrağı tedavüle sürmek ve sahtekarlıkla para temin etmek” suçundan tutuklandı.
Polisin açıklamasına göre, isminin baş harfleri S.T. (K-32) olan kişi, 9 Haziran’da daha önceden sahtelemiş olduğu İbrahim Oktaylar adına vekaletnameyle, adı edilen kişiye ait Girne’de Ilgaz Sokak bulunan 6 daireli Oktaylar apartmanını, 210 bin sterlin karşılığında Verda Özkent Tunçbilek’e sattı.Sözkonusu şahıs aynı gün sahte vekaletnameyle apartmanı konu şahsın adına çevirmek suretiyle sahtekarlıkla para temin edip, sahte evrağı tedavüle sürmekten tutuklandı.

Yürütülen ileri soruşturmada, zanlının, 4 Haziran’da saat 2.00 sıralarında, daha önceden yurtdışından temin etmiş olduğu Çiğdem Şen adına düzenlenmiş sahte kimlik kartıyla KKTC’ye giriş yaptığı tespit edildi.

Soruşturma devam ediyor.

Diğer Polisiye Haberler…

EV AÇMA VE HIRSIZLIK

Lapta’da Sezan Numanoğlu’na ait ikametgaha dün gece giren meçhul şahıslar, ikametgahın yatak odasından muhtelif altın ziynet eşyaları ile 600 TL nakit para çaldı.

13.06.2015 tarihinde, saat 08:00 sıralarında,
Güzelyurt'ta ise isminin baş harfleri C.T. (E-43) olan bir şahıs dün sabah açık pazarda Feramuz Pişkin'e ait tezgahta bulunan 300 TL nakit parayı aldı. Adı edilen kişi suçüstü tespit edilerek, tutuklandı.

Hırsızlıklarla ilgili soruşturma devam ediyor.

VAHİM ZARAR, CİDDİ DARP, KASTİ HASAR

Alsancak’ta faaliyet gösteren “Ice Disko” isimli eğlence yerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan M.T. (E-32) ve Y.Z.(E-32) dün saat 01.00 sıralarında, eğlence yerinden çıkmayı reddeden Osman Kavunoğlu’nu darp etti.

Kavunoğlu’nun, sert bir cisimle yüzüne vurulması sonucunda 4 adet dişinin kırıldığı belirtildi.

Adı geçen 2 saldırgan tutuklandı. Soruşturma sürüyor.

YANGIN

Geçitkale-Çınarlı köyleri arasında, dün saat 11.00 sıralarında, tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı.

Orman Dairesi ve itfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangın sonucunda Özver Tokmak'a ait 150 dönüm biçilmiş arazi içerisinde bulunan 100 küçük kare balya ve 20 tekerlek balya yandı.

Başa dön tuşu