Şahali: 'Bu ülke bir krallık değil' - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 11, 2023
Kıbrıs

Şahali: ‘Bu ülke bir krallık değil’

Şahali: İhanetin acısını kenetlenerek aşacağız

CTP Milletvekili Şahali, Başbakan Özgürgün’ün, kızının mezuniyet töreni için İstanbul’a kamu kaynakları ile gittiğini belirtti ve “özel seyahate yedi kamu görevlisiyle gitmesinin de yanlış olduğunu” vurguladı

CTP Milletvekili Erkut Şahali, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün, kızının mezuniyet töreni içinİstanbul’a kamu kaynakları ile gittiğini belirtti ve “özel seyahate yedi kamu görevlisiyle gitmesinin de yanlış olduğunu” vurguladı. “Bunun bir izahı olmalı. Bu ülke bir krallık değildir” diyen Şahali, “Bu gösteriş kime, bunu anlamak mümkün değildir” şeklinde konuştu. Geçmişte kamu kaynaklarıyla yapılan özel işlere de değinen Şahali, Başbakan Özgürgün’ün bakan olduğu dönemde hız tespit kamerası cezasını sildirmek istemesi konusunu hatırlattı.


Denktaş’dan cevap

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ise “İstanbul ziyareti konusunda söylenenlere bir yere kadar katıldığını, özel ziyarete belki bu kadar kalabalık bir heyetle gidilmemesi gerektiğini” söyledi. Denktaş “ancak özel ziyaretlerde bile Başbakanlık makamına uygun hareket edilmesi gerektiğini” söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar