Sağlık Bakanlığı personelinden kan bağışı… - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Kıbrıs

Sağlık Bakanlığı personelinden kan bağışı…

Sağlık Bakanlığı personelinden kan bağışı…

Sağlık Bakanlığı’nda bu sabah başlayan kan bağış etkinliğinde, Bakan Ertuğrul Hasipoğlu, Bakanlık Müsteşarı Mustafa Akçaba, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü Hatice Faydalı, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Ahmet Ulutekin, Özel Kalem Müdürü Müge Tancer ve Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu da hazır bulundu.

Sağlık Bakanlığı çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği kan bağış etkinliğinde ilk kan bağışını Müsteşar Mustafa Akçaba yaptı.


Bakan Ertuğrul Hasipoğlu, bir süre önce tüm bakanlıklara yönelik başlatılan kampanya sayesinde kan bankasındaki kan eksiğinin büyük oranda aşıldığını söyledi.

Kampanya köylerde de yaygınlaştırılarak devam edecek…

Kampanyanın  köyleri de kapsayacak şekilde yaygınlaştırılarak devam edeceğini belirten Bakan Hasipoğlu, bugüne kadar kan bağış etkinliklerine katkı sağlayan tüm bakanlıklara teşekkür etti.

Varoğlu'ndan teşekkür..

Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu da yaptığı kısa açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın kan bağış etkinliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Varoğlu, kanın en büyük kullanıcısının Thalassaemialılar olduğuna işaret ederek, böylesi kampanyalarla bu ihtiyaca destek verilmesine teşekkür etti.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar