Sağlığınız Akıllı Bileklikte

13 Ekim 2013 Pazar | 13:53
Sağlığınız Akıllı Bileklikte
Kıbrıs Town Houses

Renkli ve akıllı bileklikleri genç-yaşlı, kadın-erkek sağlığına düşkün pek çok kişi kullanmaya başladı. Hareketlerinizi takip eden, toplamda ne kadar adım attığınızı ve sağlıklı yaşam için harcadığınız eforu ölçen renkli akseasuvarlar yaygınlaştıkça bu alanda yatırım yapan şirket de artıyor. Sağlıklı yaşam için teknolojiden faydalananlar akıllı bileklikleri vücudunu daha yakından takip etmek amacıyla kullanıyor. Kimi verdiği kalori ve attığı adımı bilerek bilinçli şekilde zayıflamaya çalışıyor, kimi de ne kadar koştuğunu ve efor sarfettiğini ölçmek istiyor. Ürün, USB girişinden kablolu olarak bilgisayara veya bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanıyor. Yapılan ölçümler bilgisayar ve cep telefonundaki yazılımlarla analiz edildikten sonra isteyen kullanıcılar elde ettikleri sonucu sosyal ağlardan paylaşıyor.

UYGULAMA VE AKSESUVAR
Android ve iOS platformunda pek çok sağlıklı yaşam uygulaması var. Ayrıca bu uygulamaların tamamlayıcı aksesuvarları da bulunuyor. Samsung'un, S4 ile birlikte görücüye çıkardığı S-Band, Nike'ın iOS platformu için geliştirdiği Fuelband gibi aksesuvarlar en popüler cihazlar olarak gözde. Ancak bunun dışında Jawbone gibi hem Apple iOS hem de Android tabanlı uygulamalar için hareketlerinizi ve ölçümlerinizi takip eden cihazların da bulunduğunu belirtelim.

Kilo ve yaşa göre performans ölçümü
Akıllı telefon ve tabletlerde kullanılan neredeyse binlerce uygulama yazılımı var. Bu yazılımlar kilonuzdan yiyeceklerin içerdiği kalori oranına kadar her şeyi öğreneceğiniz uygulamalardan oluşuyor. Android ve iOS tabanlı uygulamaların bir bölümü ücretsiz. Aksesuvarla birlikte kullanılan uygulamalardan genelde ücret alınmıyor. Ücretliler ise daha geniş bir uygulama desteğine sahip.

Her hastanın ilacı uygulama markette
EN YAKIN HASTANE NEREDE!
iOS ve Android desteği olan uygulama, bulunduğunuz konuma yakın hastaneleri yakınlık sırasına göre sıralıyor.
182 HASTANE RANDEVU MERKEZİ
Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerden randevu almak bu cihazlarla mümkün.
HASTANELER CEPTE REKABETTE
Memorial, Acıbadem, Yaşam, Metropolitan gibi pek çok hastanenin mobil uygulaması var. Hem iOS hem de Android uygulamalar mevcut.
FITNESS BUDY
Uygulama iOS ve Android uyumlu. Fitness cihazlarıyla vücudunuzun hangi dilimini çalıştırdığınızı gösteriliyor.

Nabız hızı anında telefonda
Kulanılan bileklikler genelde hafif, adım saymayı, nabız atışını, yakılan tahmini kaloriyi sayıyor. Tabi yediklerinizi ölçmüyor. Formuna dikkat etmek isteyenler bu cihazlara ek olarak kullandıkları uygulamalarla günlük performanslarını Facebook veya Twitter üzerinden rahatlıkla paylaşıyor. Android ve iOS tabanlı telefon ve tabletlere anında kablosuz olarak veri aktarıyor. Dizüstü bilgisayarlara da USB üzerinden bağlanıyor.