Sadece 2’si karmada! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Köşe Yazarları

Sadece 2’si karmada!

Futbolda Federasyon Karması takımının açıklanmasının hemen ertesinde Bağcıl ile kupa yarı final maçı oynayan Yenicami’ye açıklanan kadro çok güzel motivasyon sağlamış. Lider Çetinkaya ile şampiyonluk kovalıyorlar, istatistiklere bakmadım tam rakamı vereyim ama aylardır sadece 1 kez yenildiler, kupanın favori takımlarından biri ve KTFF Karması’na sadece 2 kişi seçildi. Onlardan biri de vatani görevini yaptığı için bu yıl en kötü performansını sergileyen Çıdamlı. Dünkü maça bile sabah saat 8’den başlayan denetlemeden çıkıp gelmiş.

İşte böyle bir tercih ortamında oyuncuların çok iyi kenetlendi. Tabii ki finale kalma yolundaki teknik ve taktikler, verilen direktifler Yenicami’nin Bağcıl karşısında finale rahat taşırken kendilerine yapılan haksızlığı da izleyenlere göstermiş oldular.
Bağcıl maça çok inançlı ve istekli başlasa da yakalanan fırsatların golle sonuçlandırılamaması, Yenicami’nin ilk tehlikede golü bulması ile ödendi.
Öncelikle belirtmek isterim ki Yenicami’de dün Adil, Ünal, Evren çok iyi iş çıkardılar. Kanatlar da ilk kez bu denli çizgiye indi. Massa iyi beslendi. Murat Gertik de Neval da sanırım ligdeki sezonun ikinci devresi dahil en iyi performanslarını sergilediler.
Kısaca Yenicami dün çok iyiydi. Rakibinden dönen topları alan, ikili mücadeleleri kazanan, rakibe bir adam daha fazla giderek baskı kuran Yenicami’de ilk devre de ikinci devre de savunmada önemli açıklar verildi yine. İlk devre Sadıklar ve Okan’ın hataları, ikinci devre kornerden Erbay’ın arka direkte bomboş bırakılması ancak topa vuramaması, Ertaç’ın direkten dönen topu Bağcıl adına aklımda kalan Yenicami’nin ikram ettiği fırsatlardı.
Sonuç olarak Yenicami’nin savunmadaki hatalarından bulduğu fırsatlar dışında rakibi karşısında pozisyon üretemeyen Bağcıl 3-0’la yarı finalde kupaya veda ederken Bağcıl’da kırılma anı bence 54’te Cenker’in kenara alınması idi. Yenicami kalecisi de savunması da önümde rahat nefes aldılar.
İşte böyle bir ortamda Yenicami, Bağcıl’ı 3-0’la geçerek finalde Mağusa Türk Gücü’nü rakibi olurken sergilediği performansla göze hoş gelen futbol izlettiler ve KTFF Karması’na da selam söylediler…


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar