Ruso’da teller kalktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
FutbolSpor

Ruso’da teller kalktı

Süper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı’nın sahasındaki tribün ile sahayı ayıran telleri kesildi

 YENİCAMİ MAÇIYLA MERHABA: Ruso Stadı’nın tribün ile stadyum arasındaki tarihi tel örgüleri kesildi ve modern dizayn ile düz beton set haline dönüştürülecek. Sahada yeni haliyle ilk maç Yenicami’ye karşı oynanacak


 

Ahmet ÖZSOY

Futbol takımlarımızın tribünleri ile sahalarını ayıran tel örgüler birer birer kalkıyor. Bostancı Bağcıl, Girne 20 Temmuz, Mağusa Dr.Küçük, Güzelyurt Zafer Stadı, Göçmenköy gibi sahalardaki tel örgüler çok önceden kesilerek düz duvar set çekilmişti yerlerine.

Modern görünüme kazandırılan sahalara şimdi Ruso Stadı da ekleniyor. Süper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı’nın maçlarını oynadığı Şehit Hüseyin Ruso Stadı’ndaki tarihi tel örgüler kesildi.

Akay Aşina başkanlığındaki yönetim aldığı kararla, yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki tel örgüler orta yerden kesildi ve düz duvar set çekilecek şekilde bırakıldı. Ruso Stadı’nda artık tribünler ile saha arasında tel örgüler değil, yaklaşık 1.20 metre yüksekliğinde düz duvar yer alacak. Böylece daha modern görüntü ile çağa ayak uydurularak maçların seyir zevki daha güzel hale kavuşturulacak.

 

200 KİŞİLİK TRİBÜN VE YENİ ODA

Ruso Stadı’nda yapılan bir başka tadilat da sahanın kuzeyinde yer alan sentetik zemin için tribün inşası oldu. 200 kişilik yeni tribün inşaatına başlayan Aşina ve yönetimi, tribün altlarına 5 ayrı soyunma odası yapıyor ve ayrıca başkan ile yönetim toplanma odası da yine bina içerisinde yer alacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar