Rumlar bu öneriye ateş püskürdü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Güney Kıbrıs

Rumlar bu öneriye ateş püskürdü

Rumlar bu öneriye ateş püskürdü

ABD'li 'online dergi' Slate'ten spekülatif öneri: "Türkiye 1974'teki müdahaleden doğan zararlar için Rumlara para ödesin. Karşılığında Rumlar şu an KKTC'nin kontrolündeki kuzeyden hak iddia etmeyi bıraksın"

Avrupa'da Güney Kıbrıs krizi devam ederken Slate sitesinin bloggerlarından Matthew Yglesias, ülkenin ilacının Türkiye'de olduğunu iddia etti. Yglesias'a göre Rumlar, Kuzey Kıbrıs'ın tanınması koşuluyla Türkiye'den 5.8 milyar euro alabilir. Böylece Avrupa Birliği ve IMF'nin istediği kaynağı da toplayabilir. Fakat Yglesias de bunun çok hassas bir konu olduğunun ve toplumlar düzeyinde asla kabul görmeyeceğinin farkında.


RUMLAR ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Söz konusu öneriye başta Rumlar olmak üzere pek çok tepki yorumu geldi. İşte o mesajlardan bazıları:

Bu makalede tamamen Türkiye propagandası yapılıyor. Slate'ın bir okuru olarak böyle bir makaleden utanıyorum. Herkesi Slate'i boykot etmeye çağırıyorum.

Benim daha iyi bir fikrim var. Kuzey Kıbrıs ve Kuzey Kore'nin yerini değiştirelim. Daha sonra 'ırkçı' olmayan Güney Korelilerle pazarlık yaparız. Türkler de bırakalım o manyak diktatörle uğraşsın. Bu onlara iyi bir ders olur.

Sana yazıklar olsun! Kıbrıs satılık değildir.

Bir insan böyle bir şeyi nasıl yazabilir. Hala adanın kuzeyinde doğmuş, büyümüş ve orada evleri bulanan Kıbrıslılar var. Bu 'Paran varsa bir ülkeyi işgal edebilirsin' demek. Midemi bulandırdın.

Adadaki Rumlar, kuzeyden vazgeçmek yerine ekonomilerinin batmasını ve çocuklarının açlıktan ölmesini tercih eder.

Ciddiye bile almayın. Aman Tanrım…

Wow. İşte bu yüzden sen bir politikacı değilsin…

Seni takip ettiğim sekiz yılda dile getirdiğin en kötü fikir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar