Rakiplerinin Korkulu Rüyası: Hyundai Veloster Turbo - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Otomobil

Rakiplerinin Korkulu Rüyası: Hyundai Veloster Turbo

Rakiplerinin Korkulu Rüyası: Hyundai Veloster Turbo

Hyundai, yüksek performansı ve düşük yakıt tüketimini aynı anda sunan Veloster Turbo modeliyle rakiplerinin korkulu rüyası haline geldi. Veloster Turbo, 1.6 litrelik turbo beslemeli direkt enjeksiyonlu benzinli GDI motoru ile onu sınıfının en güçlü temsilcisi yapan 201 HP’lik güce kavuştu. Aynı zamanda sınıfının en az tüketen otomobili unvanını da ele geçiren Veloster Turbo, daha gelişmiş hava emme ve egzoz sistemi ile sürücüsüne daha sportif bir sürüş sunuyor. Yenilenmiş direksiyon sistemine sahip olan Veloster, 6 ileri otomatik veya 6 ileri düz vites seçenekleri ile tercih edilebiliyor.

Atmosferik versiyonundan tasarımı ile de ayrılan Veloster Turbo, benzersiz ön ızgara yapısı ve sis farları ile çok daha sportif bir görünüme kavuştu. Veloster Turbo’yu dış görünümünde ayrıcalıklı kılan diğer unsurlar ise mat gri özel boyası, 18 inçlik krom jantları, sinyalli yan aynalar, LED aydınlatmalı far ve stoplar. Hyundai Veloster artan gücünü sürücüsüne daha çok hissettirmek için iç mekanda da sportif dokunuşlarla farklı karakterini ortaya koyuyor. Gösterge paneli ile farklılaşan Veloster Turbo, ayrıca bel destekli sürücü koltuğuna, ısıtmalı ön koltuklara ve grafit renkli iç aksesuarlara sahip.


Çift boğazlı (Twin-Scroll) turbo teknolojisi ile düşük hacimde yüksek güç ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunan Veloster Turbo, 6000 d/d’da 201 HP’lik güce sahip. Bu teknolojiyle hem alt hem de üst devirlerde yüksek güç üreten 1.6 litrelik Gamma Serisi motor, uzun tork eğrisi sayesinde sportifliği ile öne çıkan yüksek performanslı bir sürüş sunuyor.

Üstün teknolojisi ile rakiplerinden daha hafif olan Veloster Turbo bu sayede de performans ve yakıt tüketimi konularında rakiplerine fark atıyor. Atmosferik motora sahip Veloster ile aynı dingil mesafesine sahip Veloster Turbo, dış ölçülerde sadece 1.5 cm daha geniş ve 3 cm daha uzun. Şimdiden büyük merak uyandıran ve yapılan testlerde otoriteleri heyecanlandırmayı başaran Veloster Turbo 2012 yılının yaz aylarında önce Amerika’da, daha sonra da tüm dünyada satışa sunulacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar