Ekonomi

QNB Finansbank Borsa Hesabı Nasıl Açılır?
QNB Finansbank borsa hesabı açtığınız zaman 7 gün 24 saat boyunca istediğiniz her yerde alım-satım işlemlerini yapıp yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz. QNB Finansbank borsa hesabı açılması için bankanın internet şubesini ve mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için her iki uygulamadan birini seçip şifre ile giriş yapmanız gerekir. Sayfaya erişim sağladıktan sonra “Hemen Başvur” sekmesine tıkladığınızda sizden istenilen tüm bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Ayrıca bankanın telefon bankacılığını da kullanarak borsa hesabı açılması hakkında bilgiler elde edebilirsiniz. Bunun için 0212 336 73 73 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramanız yeterli olacaktır.
QNB Finansbank Borsa Hesabı Online Nasıl Açılır?Aşağıda QNB Finansbank borsa hesabının internet üzerinden nasıl açılacağı ile ilgili bilgiler tek tek anlatılmaktadır:

  • Öncelikle bankanın internet şubesine ya da mobil bankacılık uygulamasına şifre ile giriş yapmanız gerekir.
  • Daha sonra “Hesap Açma” sekmesine tıklanır.
  • Bu sekme üzerinde yer alan QNB Finansinvest Yatırım Hesabı” bölümüne tıklanır.
  • Sayfaya ulaştıktan sonra ekranda yer alan kısma adınızı, soyadınızı, cep telefon numaranızı ve e-mail adresinizi doğru bir şekilde yazmanız gerekir.
  • Bütün bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulmasından sonra en altta yer alan “Hemen Başvur” butonuna bastığınızda o gün içinde borsa hesabınız açılır. Hesabınızın açılmasının ardından istediğiniz zamanda hisse senedi alım ve satım işlemlerini yapabilirsiniz. Bankanın müşterisi olmayanlar ilk önce bankanın en yakın şubesine gidip bankaya kayıtlarını yaptırmalıdır. Daha sonra internet şubesi ya da mobil bankacılık ile borsa hesabınızı açmalısınız.

QNB Finansbank Borsa Hesabı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

QNB Finansbank borsa hesabının açılmasında bankanın istediği belge ve evrakların listesi aşağıda listelenmektedir:

  • Borsa hesabını şahsi olarak açacak kişilerden banka ehliyet, T.C. kimlik belgesi, pasaportun fotokopisi, vergi kimlik belgesi gibi evrakları talep eder. Bireysel borsa hesabı açtıracaklar talep edilen bu evrak ve belgeler ile birlikte bankanın en yakın şubesine gidip müşteri temsilcisi ile en geç 20 dakika içinde hesap açma işlemlerini halledip yatırım işlemlerine başlamalıdır.
  • Şirket adına borsa hesabının açılması durumunda müşteri temsilcisine şirket sahibi kendi T.C. kimlik numarasının fotokopisini, şirkete ait olan imza sirkülerini, ticaret sicil gazetesini, ticaret odası kayıt belgesini, karar defterinin fotokopisini eksiksiz bir şekilde teslim etmelidir.

QNB Finansbank Borsa Hesabında Müşteri Hizmetlerinden Yardım Alınabilir Mi?

QNB Finansbank borsa hesabı açılması için bankanın telefon bankacılığını kullanıp müşteri hizmetleri hattı üzerinden yardım alabilirsiniz. Bunun için ilk olarak bankanın 0850 222 83 88 numaralı çağrı merkezi hattına bağlanmanız gerekir. Müşteri hizmetlerine borsa hesabı açmak istediğinizi bildirdiğiniz takdirde aynı gün içinde borsa hesabınız açılmış olacaktır. Müşteri hizmetleri destek hattına hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında bağlanmanız gerekir.

QNB Finansbank Hesap Açma (Adım Adım Takip)

 

QNB Finansbank Borsa Hesabı Komisyon Ücretleri Ne Kadar?

Borsa hesabı açılmasında ödenen komisyon ücreti her bankanın kendi belirlediği miktarlardır. QNB Finansbank borsa hesabı açtıranlar diğer bankalara göre en düşük miktarlar ile komisyon ücretini ödemektedir. Üstelik bankanın mobil bankacılık uygulaması üzerinden ya da internet şubesi ile borsa hesabı açtığınız zaman indirimli komisyon imkanından da yararlanmış olacaksınız.

Hesabın açılmasından sonra hisse senedi ile alım- satım işlemlerini yaptığınızda yatırımlarınızı istediğiniz vakit nakit paraya çevirebilme şansınız vardır. Bununla birlikte hisse senedi ile daha yüksek meblağlarda kazanç sağlama imkanınız bulunur. Başka yatırım türleri ile de alım ve satım işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

KAYNAK : Bankalar

Başa dön tuşu