Dünya

Putin gizlice evlendi mi!


Haziranda 30 yıllık eşi Lyudmilla’dan boşandığını açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in (60), olimpiyat şampiyonu eski cimnastikçi Alina Kabayeva’yla evlendiği iddia edildi.

Kaloy Ahilgov adındaki bir avukat Twitter’a Putin’in yabancı gözlerden ırak bir manastırda Kabayeva’yla evlendiğini yazdı. Ahilgov, manastırın korumalar tarafından kuşatma altına alındığını ve burada görevli bir rahibin ikilinin nikâhını kıydığını öne sürdü.Geçtiğimiz aylarda boşanma haberleri üzerine, Esmeralda balesini seyrettikten sonra ayrıldıklarını açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Zaten uzun zamandır ayrı yaşıyorduk, bunu resmileştirdik” demişti. Boşanma haberinin duyulmasının ardından İngiliz basınında, ayrılık kararında Vladimir Putin’in yıllardır birlikte olduğu iddia edilen eski jimnastikçi Alina Kabayeva’nın etkisi olduğu öne sürülmüştü.

30 yaşındaki Özbek asıllı Kabayeva’nın Putin’den bir erkek çocuğu olduğu da iddia edilmişti. Rus jimnastik takımının eski üyelerinden olan Kabayeva, 2000 Olimpiyatları’nda bir bronz, 2004’te ise bir altın madalya kazanmıştı. Kabayeva halen, Putin’in Birleşik Rusya Partisi’nde gençlik komitesinin başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

İngiliz basınında çıkan haberlerde Putin’in, Kabayeva ile ilişkisinden rahatsız olan Lyudmila’nın bir manastıra kapanmış olabileceği iddiası bile çıkmıştı.Başa dön tuşu