BasketbolSpor

Potada “Kriz” imzası


Koopspor, serbest transfer hakkı olmayan Berk Argın’ı dün kadrosuna kattı

YÖNETMELİĞE GÖRE BERK’İN SERBEST TRANSFER HAKKI YOK: Koopspor, YDÜ’den ayrılan Sercem İnancı ve serbest transfer hakkı olmayan LAÜ’nün yıldızı Berk Argın’ı renklerine bağladı. Ancak, 21 yaşındaki Berk Argın’ın Koopspor’a transfer olabilmesi için Basketbol Federasyonu’nun yönetmeliğine göre 24 yaşını doldurması gerekiyor.  Lefke Avrupa Üniversitesi bu oyuncu için 25 bin Dolar (146 bin 500 TL) istemişti

 

Tonguç KOTAK

 

Koopspor, YDÜ’den ayrılan Sercem İnancı ve serbest transfer hakkı olmayan Lefke Avrupa Üniversitesi’nin yıldızı Berk Argın’ı  renklerine bağlarken bir krizi de ateşlemiş oldu.

Transferi en çok merakla beklenen Lefke Avrupa Üniversitesi’nin yıldızı Berk Argın ile Yakın Doğu Üniversitesi’nde serbest transfer hakkı kazanan Sercem İnancı dün Basketbol Federasyonu’nda Koopspor yöneticilerinin katıldığı törenle yeni takımlarına imza attılar.

 

LAÜ 25 bin Dolar istiyor

Havadis tarafından geçtiğimiz 14 Haziran günü yapılan haberden sonra bu olay dün yeniden bir başka boyut kazandı.

Koopspor, serbest transfer hakkı olmayan Berk Argın’ı renklerine bağlarken geçtiğimiz aylarda  Lefke Avrupa Üniversitesi bu oyuncu için 25 bin Dolar (146 bin 500 TL) istemişti.

21 yaşındaki Berk Argın’ın Koopspor’a transfer olabilmesi için Basketbol Federasyonu’nun yönetmeliğine göre 24 yaşını doldurması gerekiyor.

 

Yönetmelik ne diyor

Basketbol Federasyonu’nun serbest kalma konusundaki 70.maddesi diyor ki; sporcular kızlarda 23 ve erkeklerde de 24 yaşında serbest kalma hakkına sahip olurlar. Berk ise henüz 21 yaşında.

Berk Argın ile Lefke Avrupa Üniversitesi’nin sözleşmesi devam etmesi nedeniyle konu daha da ilginç bir hal alma yolunda.

 

LAÜ’den açıklama

Bu gelişme sonrasında Lefke Avrupa Üniversitesi yönetimi, Koopspor’u, Basketbol Federasyonu’na şikayet ediyor.

LAÜ yönetimi dün bu gelişme sonrası bir açıklama yaparak sözleşmeli oyuncularının yasal olmayan bir şekilde Koop tarafından transfer etmeye çalıştıklarını ve bunun için her türlü yola başvuracaklarını açıkladı.

 

Top Federasyon’da

Koopspor’un, Lefke Avrupa Üniversitesi’nin 21 yaşındaki oyuncusu Berk Argın’ı dün renklerine bağlamasının ardından gözler Basketbol Federasyonu’na çevrildi.

Federasyon bu konuyu hukukçuları ile yapacağı toplantılar sonrasında açıklayacak.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı