Postadaki küçük paket ve koliler randevu usulü ile teslim alınacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Kıbrıs

Postadaki küçük paket ve koliler randevu usulü ile teslim alınacak

KKTC Posta Dairesi MüdürlüğüKKTC Posta Dairesi Müdürlüğü

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Posta Dairesi Müdürlüğüne bağlı tüm ilçe merkez şubelerinde (Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt, İskele, Lefke) yarından itibaren (06.05.2020) hafta içi her gün 8:30-13:00 saatleri arasında havale ve pul satışı başlayacağı duyuruldu.

Açıklamada, paket posta şubelerinde bulunan ve Covid-19 salgını dolayısı ile teslim alınamayan küçük paket ve kolilerin ise yine yarından itibaren 09:00-12:00 saatleri arasında randevu usulü ile paket sahipleri tarafından teslim alınabileceği belirtildi. Randevu saatlerinin, ilgili şubeler tarafından SMS olarak paket sahiplerine bildirileceği ifade edildi.


Açıklama şöyle:

“KKTC Posta Dairesi Müdürlüğüne bağlı tüm ilçe merkez şubelerimizde (Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt, İskele, Lefke) yarından itibaren (06.05.2020) hafta içi her gün 8:30-13:00 saatleri arasında havale ve pul satışı başlayacaktır. Paket posta şubelerimizde bulunan ve Covid-19 salgını dolayısı ile teslim alınamayan küçük paket ve koliler ise yine yarından itibaren 09:00-12:00 saatleri arasında randevu usulü ile paket sahipleri tarafından teslim alınabilecektir. Randevu saatleri, ilgili şubeler tarafından SMS olarak paket sahiplerine bildirilecektir.

11 Mayıs 2020 Pazartesi itibarıyla merkez ve paket posta şubelerine ek olarak tüm posta şubeleri 08:15-14:00 saatleri arasında hizmet vermeye başlayacaktır. Uçak seferlerinin henüz başlamamış olmasından dolayı posta gönderileri Türkiye ile ülkemiz arasında sadece deniz yolu ile taşınacaktır. Bundan dolayı, posta gönderileri teslimatında bir süre daha gecikmeler yaşanabilecektir.

Posta merkezlerimizde, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen sosyal mesafe ve tüm hijyen kuralları eksiksiz olarak uygulanmaktadır. Hizmet verecek olan posta merkezlerine maskesiz girişe müsaade edilmeyecektir. Ülkemizde hizmet veren özel kargo şirketleri haftada bir defa Türkiye’den posta gönderisi getirmekte ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyenler ilgili firmalardan detaylı bilgi alabilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar