Bilim ve Teknoloji

Popüler oyun bağımlılık yaptı, hayatı karardı


Fallout 4 çılgınlığı biraz durulmuş gibi gözüküyordu ki, bu defa da oyunu daha önce oynamayan ve seriye yeni adım atanların hikayeleri internete düşmeye başladı. Fallout 4 oynarken evine dalan otomobilin altında kalmaktan son anda kurtulan gencin ardından, şimdi de Sibirya bölgesinde yaşayan 28 yaşındaki bir Rus vatandaşının başına gelenler konuşuluyor.

Fallout serisinin önceki oyunlarını oynamayan ve Fallout 4'ün reklamlarını gördükten sonra merak edip satın alan genç önce işe gitmeyi, sonra da yemek yemeyi ve uyumayı kesmiş. Neticesinde arkadaşlarının telefonlarını açmamaya başlamış ve nihayet eşi tarafından da terkedilmiş.

Şimdi ise "oyunun bu kadar bağımlılık yaratacağını bilmediğini" söylüyor ve Bethesda ile firmanın Rusça lokalizasyon bölümüne dava açmış durumda, talebi ise uğradığı maddi ve manevi zararın telafisi olarak 8000 dolar. Elbette yasaların ne diyeceğini bilmiyoruz ancak Fallout'un bağlayıcı hikayesi "oyun ile sosyal hayat" arasındaki dengeyi gözetemeyen insanların başını ağrıtmaya devam edeceğe benziyor.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı