Pompeo: Covid-19'un Wuhan'daki laboratuvardan çıktığına dair çok sayıda delil var - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Kasım 29, 2022
Dünya

Pompeo: Covid-19’un Wuhan’daki laboratuvardan çıktığına dair çok sayıda delil var

Mike Pompeo

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, “Çin laboratuvarındaki başarısızlıkların bir sonucu olan virüslere ilk kez maruz kalmıyoruz. Covid-19’un Wuhan’daki laboratuvardan çıktığına dair çok sayıda delil olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni tip corona virüsün (Covid-19) Çin’in Wuhan kentinde bulunan laboratuvardan çıktığına dair çok sayıda delil olduğunu ileri sürdü.


Amerikan haber kanalı ABC News’e konuk olan Pompeo, Covid-19 salgınına ilişkin soruları yanıtladı.

Pompeo, Çin yönetiminin uluslararası ajanslarda çalışan gazetecileri ülkeden atıp, uyarılarda bulunan Çinli doktorları susturmak suretiyle Wuhan’da ortaya çıkan virüsün gizli kalması için uğraştığını ve bunun dünya genelinde yüz binlerce insanı etkilediğini vurguladı.

Çin yönetiminin bu girişimine dair net bulgular olduğunu belirten Pompeo, “Başkan Trump bu konuda oldukça açık. Bizim belirlediğimiz zamanda sorumlu olanlardan hesap soracağız” ifadesini kullandı.

 

“İLK KEZ MARUZ KALMIYORUZ”

Pompeo, ABD olarak virüsün Wuhan’dan çıktığını dile getiren ilk ülke olduklarını ve bu nedenle eleştirilere maruz kaldıklarını ancak diğer ülkelerin de benzer söylemler kullanmaya başladığını belirtti.

Pompeo, şu ifadeleri kullandı:

“Çin’in, yürüttükleri standartların altındaki laboratuvarlar ile dünyayı enfekte etme geçmişi var. Çin laboratuvarındaki başarısızlıkların bir sonucu olan virüslere ilk kez maruz kalmıyoruz. İstihbarat kuruluşları bu konuda çalışmalarına devam etmelidir ancak size bunun (Covid-19) Wuhan’daki laboratuvardan çıktığına dair çok sayıda delil olduğunu söyleyebilirim.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar