Polonyalı Marek, Enes oldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Kıbrıs

Polonyalı Marek, Enes oldu

Polonyalı Marek

Gürsel KARAGÖZLÜ
Polonya’dan çalışmak maksadıyla Ankara’ya gelen ve beş yıldır bu şehirde yaşayan Marek, Müslüman olmaya karar vermesinin ardından, Lefke’ye geldi. Lefke’de Şeyh Nazım Kıbrısi’nin dergahını ve faaliyetlerini inceleyen Marek, ardından da Din İşleri Dairesi Lefke bölge temsilcileri ile bir araya gelerek, kelime-i şahadet getirdi ve Müslümanlık dinini seçti.
Aslen Polonyalı olan 25 yaşındaki Marek, 5 yıldan bu yana Ankara’da özel bir şirkette yazılım mühendisi olarak çalışıyor. Üç yıldır da Türk bir kıza sevdalı olan Marek, Müslüman olmak için Lefke kentini seçti.
2 Mayıs tarihinde adaya gelen ve hemen ardından da Lefke kentine giden Marek, burada Din İşleri Dairesi Lefke Bölge Temsilcisi Mehmet Genç ile bir araya geldi.
Genç’e beş yıllık serüvenini anlatan ve Müslüman olmak istediğini ileten Marek, en büyük isteğine de kavuşmuş oldu.
Marek, Yeşilyurt’ta, Din İşleri Dairesi Lefke Bölge Temsilcisi Mehmet Genç ve Yeşilyurt İmamı Hicabi Duran huzurunda kelime-i şahadet getirerek Müslümanlığı kabul etmiş oldu.
Bundan böyle “Enes” ismini aldığını belirten Marek, KKTC Din İşleri Başkanlığı tarafından kendisine takdime dilen “Müslümanlığa geçiş belgesini” de büyük bir sevinçle kabul etti. Ayrıca Enes’e Kur’an-ı Kerim ve ilmihali hediye edildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar