Kıbrıs

Polisin araştırması devam ediyorDevrim DEMİR
Polisin almış olduğu bir ihbar üzerine önceki gün Ercan Havalimanı’nda gerçekleştirdiği operasyonda 60 gram eroin ile yakalanarak gözaltına alınan  zanlı Cemal Mişon adına başlattığı soruşturma devam ediyor. Zanlı Cemal Mişon tutukluluk süresinin dolması üzerine dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit huzuruna çıkarıldı.
Yargıç zanlı adına başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığını göz önünde bulundurarak Cemal Mişon’un 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.
10 kişiden ifade alındı   
Soruşturmayı yürüten polis çavuşu Mehmet Bayram mahkemede verdiği ifadesinde zanlı Cemal Mişon adına alınan 3 günlük tutukluluk süresi içerisinde 10 kişiden ifade aldıklarını anlattı. Polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlıdan yapılan soruşturmada üzerinde getirmiş olduğu 60 gram eroini kime getirdiği hakkında soruşturmanın çok derin bir şekilde devam ettiğini kaydetti.
3 gün daha tutuklu kalacak
Soruşturma memuru zanlının doktor kontrolünden geçirildiğini ve ilaçlarının temin edildiğini anlattı. Zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Mehmet Bayram, Cemal Mişon’un soruşturmasının henüz tamamlanmadığını ve 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Hale Ahmet Raşit huzurunda yapılan beyanların ardından Cemal Mişon’un 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.


Başa dön tuşu