Polis, Lefkoşa ve İskele'de eş zamanlı denetim gerçekleştirdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Polis, Lefkoşa ve İskele’de eş zamanlı denetim gerçekleştirdi

Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlükleri’nin sorumluluk alanı içerisinde, 05 Haziran 2024 tarihinde, 20:00-24:00 saatleri arasında eş zamanlı asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirdi.

Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler, kahvehaneler ve gece kulüpleri kontrol edilmiş olup,
(1) ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 6 kişi tutuklanmıştır.
(2) Kullanımlarındaki araçların antrepo izni olmadığı tespit edilen 3 araç sürücüsü aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır.
Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 947 araç sürücüsü kontrol edilmiş ve 59’u yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 5’i alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 3’ü sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 110’u sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 41’i emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 3’ü sigortasız araç kullanmak, 1‘i trafik ışıklarına uymamak olmak üzere toplam 364 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 5 araç ise trafikten men edilmiştir.


İskele’de gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edilmiş olup,
(1) Yetkili makamdan izinsiz olarak muhtelif markalardaki alkollü içkiyi tasarruf edip satışa sunduğu tespit edilen bir kafe işletmecisi aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır.
(2) Trafikte kullanımındaki araçta ve akabinde kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramalarda, toplam 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilen bir kişi tutuklanmıştır.
Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 14 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir.
Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 589 araç sürücüsü kontrol edilmiş ve 60’ı yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 2’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 2’si sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak 8’i sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 12’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 12’si seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 3’ü sigortasız araç kullanmak olmak üzere toplam 139 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 24 araç ise trafikten men edilmiştir.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar