Dünya

Polis kırmızıda geçen yayayı çekiçle yere serdiÇin Halk Cumhuriyeti'nin Shandong eyaletinde yaşayan 25 yaşındaki Heng Yin isimli kadın , ışıklı bir yaya geçidinde kırmızı ışığı ihlal edip yolun karşısına geçince, muhtemelen hiç de ummadığı bir tepkiyle karşılaştı. Genç kadın, yolun karşı tarafına geçtikten sonra cinsdaşı bir trafik polisinin 'çekiçli' tepkisiyle karşılaştı ve başına aldığı darbelerle bayılıp yere yığıldı.
Trafik polisinin, demir çekiç darbelerini indirirken bir yandan da “Kırmızı ışığı ihlal etmene izin vermem!" diye bağırdığı öğrenildi.
Görgü tanıkları, söz konusu yayanın geçmişte de ışık ihlaliyle ilgili olarak 'çekiçli' trafik polisiyle tartıştığını anlattılar ve olayın bu seviyeye gelmiş olmasını bu tartışmaların birikimine bağladılar.
Olay sırasında yaralanıp bayılan yaya hastaneye kaldırılırken, trafik polisi de kısa bir süre sonrasında gözaltına alındı.
Çin'de yaya trafiği ışıklarına uymamak yasa ihlalidir ve ışık ihlalinde bulunan yayalara 10 yuan (4 lira ) para cezası kesilebiliyor. DHA


Başa dön tuşu