Kıbrıs

Polis kayıp altınları arıyor


Devrim DEMİR
Remziye Mutluer’in  Gönyeli’de Mehmet Akif Caddesi üzerindeki evine girerek ziynet eşyalarını çalan Ali Tekin aleyhine polisin başlatmış olduğu soruşturma devam ediyor.
2 günlük tutukluluk süresi dolan zanlı Ali Tekin, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, zanlının 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Şevki Arkoç mahkemede verdiği ifadede zanlı Ali Tekin’in 16 Şubat tarihinde, “Geceleyin ev açma” ve “İkametgâhtan sirkat” suçlaması ile gözaltına alındığını anlattı.
Polis memuru Şevki Arkoç, Ali Tekin’in söz konusu suçu 7 Şubat’ta işlediğini ve Remziye Mutluer’in evinden
nakit para ve çeşitli değerlerde ziynet eşyalarını çaldığını belirtti.
Polis Arkoç, soygun olayının ardından zanlı Ali Tekin’in isimsiz bir telefon hattı ile Mutluer ailesine tehdit mesajı gönderdiğini tespit ettiklerini ifade etti.
Arkoç, Remziye Mutluer’e ait çalınan ziynet eşyaların bir kısmının zanlının üzerinde bulunduğunu belirtirken, aranan nakit para ve ziynet eşyalarının olduğunu kaydetti.Polis: Zanlı suçunu itiraf etti
Polis memuru Şevki Arkoç, zanlının 2 günlük tutukluluk süresinde işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini belirterek,  soruşturmanın devam ettiğini, kayıp emarelerin bulunabilmesi için zanlının 6 gün daha poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

Başa dön tuşu