Magazin

“Pişmanız ülkemize dönmek istiyoruz”Ülkeye gelir gelmez birçok iş yerini soyan ve “tırnakçılıkla” para çalan Hasan Ali Karaoğlan ve Volkan Adalar dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldılar. Zanlıların savunması dikkat çekti 

Devrim DEMİR
Lefkoşa’da alışveriş yapmak için girdikleri mağazada kasa görevlisine verdikleri parayı hile yoluyla geri aldıkları tespit edilen ve şikâyet üzerine tutuklanan ve aleyhlerinde 1’er günlük tutukluluk alınan Hasan Ali Karaoğlan ve Volkan Adalar’ın tutukluluk süresi uzatıldı.Yapılan sorgulamada birçok iş yerinden farklı yöntemlerle hile ile para çaldıkları ve hırsızlık yaptıklarını itiraf eden zanlılar, aleyhinde 4’er gün daha tutukluluk emri alındı.

 

2 günde sildiler süpürdüler 

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Ergüleç olayla ilgili bulguları aktardı.

Polis, şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında zanlıların 31 Mayıs tarihinde tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Ergüleç, zanlıların ülkeye 29 Mayıs tarihinde giriş yaptığını ve aynı gün saat 20.15 raddelerinde sahtekârlıkla Ortaköy’de faaliyet gösteren Mr. Pound isimli iş yerine müşteri olarak gittiklerini iş yeri içerisinden almış oldukları 6 TL’lik pillere karşılık, kasiyere vermiş oldukları 200 TL nakit parayı hile ile gerip alıp 6 TL bozuk verip ödeme yaptıktan sonra yine hile ile kasiyerden 194 TL para üzerini kasiyerden almak suretiyle çaldıklarının tespit edildiğini kaydetti.

 

Suçlarını itiraf ettiler

Ergüleç, tutuklanan zanlıların gönüllü ifade verip benzer şekilde yaklaşık 10 iş yerine gittiklerini ve hile ile para çaldıkları itirafında bulunduğunu belirtti. Zanlıların vermiş olduğu ifade doğrultusunda yürütülen ileri soruşturmada zanlıların ülkede kaldıkları 2 gün içerisinde 4 bin TL’ye yakın nakit para çaldıklarının tespit edildiğini soruşturmanın halen daha sürdüğünü belirterek zanlıların 4’er gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Ülkelerine gönderilme talebinde bulundular

Kendilerini avukatsız olarak savunan zanlılar Hasan Ali Karaoğlan ve Volkan Adalar, işledikleri suçlardan ötürü mahkemeden özür diledi. Zanlılar, mahkemede pişman olduklarını ve ülkelerine geri gönderilmek istediklerini beyan etti.

Başa dön tuşu