Kıbrıs

Piro cezaevine gönderildi


Lefkoşa’da ikamet eden İbrahim Iğdır’dan Mayıs-Temmuz 2012 tarihlerinde kendisine bozdurulması için emaneten verilen çekleri çaldığı gerekçesi ile gözaltına alınan zanlı Emrah Piro, mahkeme emri gereği soruşturma maksatlı polisteki 3 günlük tutukluluğun ardından dün teminat amaçlı yeniden yargıç karşısına çıkarıldı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen teminat duruşmasında, mahkeme, zanlı Emrah Piro’nun yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine, Lefkoşa Ceza Mahkemesi Mukayyitliği’ne 3 bin TL nakit para yatırması ve KKTC yurttaşı 2 kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşulu ile ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.
Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremeyen Emrah Piro, davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.“Emanet çekleri çaldı”
Emrah Piro hakkında soruşturmayı yürüten polis memurunun mahkemede verdiği ifadeye göre, zanlı Lefkoşa’da ikamet eden İbrahim Iğdır’dan Mayıs-Temmuz 2012 tarihlerinde kendisine bozdurulması için emaneten verilen çekleri çalarak bozdurduğu gerekçesi ile gözaltına alındı.
18 Temmuz 2012 tarihinde yasal olmayan yollardan ülkeden çıkış yapan zanlı Emrah Piro’nun, geçen hafta KKTC’de olduğu tespit edilmiş ve mahkeme emri gereğince tutuklanmıştı.


MEHMET PİRO ÇİZGİLİ GÖMLEKLİ: zanlı çizgili gömlekli olan kişi lütfen fotoğrafı kesin. Teşekkürler
İbrahim Iğdır’dan Mayıs-Temmuz 2012 tarihlerinde kendisine bozdurulması için verilen çekleri çaldığı gerekçesi ile gözaltına alınan zanlı Emrah Piro, ileride yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Başa dön tuşu