Pelin’in güzelliğinin sırrı gülüşünde gizli - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
Magazin

Pelin’in güzelliğinin sırrı gülüşünde gizli

ENERJİSİYLE IŞILDIYOR:

Ünlü oyuncu Pelin Uluksar takipçileri için güzellik sırlarını açıklayarak “Kendine güvenen, her şart altında karakterinden vazgeçmeyen, gülümseyen her insan güzeldir!” dedi


 

Kocaman kocaman kahkaha atan, neşeli mi neşeli, sıcacık, güzel bir kadın… “Kendine güvenen, her şart altında karakterinden vazgeçmeyen, gülümseyen her insan güzeldir” sözleri de bu düşünceyi haklı çıkarıyor. Yeni sezon makyajıyla poz veren Pelin Uluksar bir yandan da hakkında merak edilenleri anlattı takipçilerine. “No.309″un deli dolu, şımarık Nergis’i, “Bir Deli Rüzgar”ın rakip tanımayan, ünlü pop şarkıcısı Melis’i, “Vuslat”ın hırslı, obsesif, başarılı Nehir’i… Birbirinden bağımsız üç karakteri de çok severek canlandırmış bugüne kadar…

Ailesinin küçük yaştan beri kendisini sanata yönlendirdiğini söylüyor Pelin Uluksar. Sanatın birçok dalında eğitim almış ama sonunda yoluna tiyatro ile devam etmeye karar vermiş. Şimdi bu kararından çok memnun.

İşte bol kahkahalı enerjiden sayfamıza yansıyanlar:

 

Hazır yaz gelmişken ilk önce cilt bakımı tüyolarını sizden alalım?

Çok alerjik ve hassas bir yapım var. Yağlı ve baharatlı yiyecekler de cildime iyi gelmiyor. Onlardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum. Cilt bakım ürünü seçerken mutlaka içeriklerini okuyarak satın alıyorum ya da dermatolog tavsiyesi olan ürünleri kullanıyorum. Genelde tercihim hafif yapılı ve doğal içerikli ürünlerden yana oluyor.

Cildimi derinlemesine temizlemek benim için olmazsa olmaz. Makyajla asla uyumuyorum. Yüz yıkama jeli, su bazlı nemlendirici ve haftanın 2-3 günü nemlendirici serum kullanmak rutinim. Ayda bir cilt bakımına gidiyorum. Her gün 2-3 litre su içiyorum.

 

Kuaförlerle aranız nasıl? Yeni model saçlara meraklı mısınız?

Saçlarımda boya yok. Modeliyle de pek oynadığım söylenemez. Ancak oynayacağım rol için her türlü değişikliği yapabilirim saçlarıma. Bunun dışında düzenli aralıklarla kırıklarını aldırmak saçtaki en önemli rutinim. Profesyonel bakımların yanı sıra evde hazırladığım doğal karışımlarla da bakım yapıyorum.

 

Makyajda daha çok hangi ürünleri kullanmayı tercih edersiniz?

Uzun set saatleri demek uzun saatler cildinizin çok yoğun bir makyaja maruz kalması demek. Cilt yapınız hassas ise bu maalesef sorunlara sebep oluyor. Bu yüzden günlük makyajım maskara, aydınlatıcı, ruj ve allıktan oluşuyor genelde. Renk konusunda da doğallıktan yanayım, favorim şeftali tonları.

 

Güzellik sizin için ne anlam ifade ediyor?

Kendine güvenen, her şart altında karakterinden vazgeçmeyen, gülümseyen her insan güzeldir! Beden ve ruh güzelliğinin birlikteliği bana göre gerçek güzelliği ortaya çıkarıyor.

Diğer taraftan işim için her türlü yeniliği denemeye açığım elbette. Ancak özel hayatımda aşırı uçlarda dolaştığım söylenemez. Feminen ve minimalist parçaları bir araya getirmeyi seviyorum. Bu tarzın dışına çıktığım pek söylenemez. Kendime yakışmayan bir şey sadece sezonun trendi diye denemek pek bana göre değil.

 

Güzellik için prensip edindiğiniz alışkanlıklarınız var mı?

Hiçbir zaman cildimi temizlemeden yatağa girmem. Işıl ışıl bir cilt için cilt temizliğini atlamamak gerekiyor. Ayrıca bol su içmeye özen gösteriyorum. Elimden geldiğince de uyku düzenimi bozmamaya çalışıyorum.

 

Oyunculuk sizin için ne anlam ifade ediyor?

Her şeyden önce sevdiğim, istediğim ve eğitimini aldığım işi yapıyorum ve bunun için ne kadar şükretsem az. İşimi çok seviyorum. Büyük bir özveriyle çalışıyorum. Ayrıca farklı karakterlere hayat vermek çok keyifli.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar