AvrupaDünya

Paris’te 30 santimlik bileklik bıçağı takan kişi yakalandı, ‘Assassin’s Creed cosplay’i’ dedi


Fransanın başkenti Paris’te bulunan bir tren garında 30 santimlik bileklik bıçağı, maske ve kesici aletler taşıyan kişi yakalandı. Polis tarafından gözaltına alınan kişinin cosplay hayranı olduğu ve Assassin’s Creed oyunundan esinlendiği belirtildi.

Paris’te bulunan Saint-Lazare Tren Garı’nda polis haftasonu yüzünde maske ile siyah güneş gözlüğü, sırtında askeri kamuflajlı çanta, bileklerinde ise bıçak olan bir kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

27 yaşında olduğu belirtilen ve ismi Thomas G. olarak açıklanan kişinin polisin kendisini gördüğünü farketmesi üzerine kaçmaya başladığı ancak kısa süre sonra yakalandığı belirtildi.

Fransız gazetesi The Point’in polis raporundan aktardığı bilgilere göre, Thomas G.’nin bileklerinde 30 santimlik bıçak, ceplerinde ise çakı ve benzeri kesici aletler bulundu.

Raporda ayrıca adamın cosplay hayranı olduğu ve popüler bilgisayar oyunu Assassin’s Creed’deki Callum Lynch karakterinden esinlendiği belirtildi.

Ayrıca, olayın ülkede Kasım ayından beri devam eden Sarı Yelekler protestolarının 27. haftasında gerçekleşmesi de dikkat çekti. Polis, şahsın eylemler başlamadan hemen önce yakalandığını açıkladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı