Para ve kalite

14 Ekim 2013 Pazartesi | 13:00
Kıbrıs Town Houses

Yaşam tarzıma çok uygun bir yorum olmasa da para size kaliteyi de beraberinde getirir bazen. Ve bu kalite sadece en yenilik, en pahalısı anlamına gelmesin. Futbol için dün Yenicami’de kalite farkı skora yansıdı mesela. Ve bu kalite de para ile fark edildi.

Yalova’da geçmişte Süper Lig’de forma giyen tek oyuncu vardı dün. Lefke’den transfer Amadou dışında Yalova’da Süper Lig’de maç oynamış oyuncu yoktu benim bildiğim. Ve yaşı en büyük oyuncu da sanırım 27 yaşındaki Ertuğ. İlk 11’de kendi öz kaynaklarından gelen 7 isim vardı. Ve bu takım, sezonun en iyi transferlerini yapan, iki oyuncusunun bonservisi ve maliyeti kendilerinin yıllık bütçesi olan rakipleri karşısında iki kez öne geçti dün ama kazanamadı.
İşte bunun tek sebebi para ve kalitedir. İki takım kenar yönetiminin ikinci devrede oyuna yaptığı müdahale skoru belirledi. İlk devreyi 1-0 önde kapatan Yalova üstünlüğünü korumayı başaramadı.
Yenicami’de 46’da savunma yönü güçlü Uğur dışarı alınarak hücum yönü güçlü Tansel oyuna girince göbek boşaldı. Çıdamlı ve Ünal savunmaya pek gelmiyor. Peter ve Kenneth’e Tansel de eklenince Yalova’nın hücum yolu açıldı. Böyle de olunca beraberlik golüne erken cevap verdiler ve yine öne geçtiler. Ancak bu kez Yalova kenar yönetiminin forvetleri oyundan alması ile Yenicami’nin kalesindeki tehlike azalmış oldu. Zaten sahada hücum güçlendirilmişti ve sonucunda da 4-2’lik galibiyet geldi.
Yalova’da Ali Juman’ın göbekte iyi anlaşabileceği bir isim daha olsa skor böyle olmazdı dün. Ancak başlıkta da belirttiğim gibi para ve kalite farkı dün fark edildi işte ve Yenicami iki kez yenik duruma düştüğü maçı iki farkla kazandı.

Facebook Comments