Papa 16 milyon 666 binlik bağışı reddetti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 4, 2023
Dünya

Papa 16 milyon 666 binlik bağışı reddetti

Papa Francis, 16 milyon 666 bin Arjantin pezosu değerindeki bağışı içerisinde Hristiyanlarca uğursuz kabul edilen ‘666’ sayısı geçtiği için kabul etmedi.

Arjantin Başkanı Mauricio Macri’nin eğitime harcanması için yaptığı 16 milyon 666 bin Arjantin pezosu (3 milyon 555 bin lira) değerindeki bağışı Papa Francis tarafından geri çevrildi.


Papa bağışın matematiksel yazılışında bulunan 666 sayısının Hristiyanlar için uğursuz kabul edildiği için bağışı üzerinde “666’yı sevmiyorum” yazan bir notla reddettiği belirtildi. Bağış kiliseye yakınlığıyla bilinen bir insan hakları kuruluşuna yapılmıştı.

Yeni Ahit’te “Canavarın Sayısı (The number of the beast) olarak kabul edilen 666 2’nci yüzyıldan beri şeytanın sayısı olarak kabul ediliyor.

Katolik Hristiyanların lideri Papa Francis ile Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri’nin ilişkilerinin iyi olmadığı herkesçe bilinen bir sır olarak kabul ediliyor. Bu durumun oluşmasında temel sebebini Kilise’nin Macri’nin ekonomi politikalarına karşı olması en büyük rolü oynuyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar