Kıbrıs

Özyiğit: Ülkede adil bir düzen yaratacağız


Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkedeki adalet ve eşitlikten uzak, kayırmacılığa dayalı rant düzeninin artık değişmesi gerektiğini belirterek, temiz, şeffaf, hesap verebilir, adil bir düzenin en temel ihtiyaç haline geldiğini söyledi.

Bu düzeni kuranlar ve geliştirenler ile “düzeni değiştireceğiz’”diyerek göreve gelerek düzene ayak uyduran siyasi yapıların düzeni değiştiremeyeceğinin çok net olarak anlaşıldığını belirten Özyiğit, “Kirli siyaset ve çürümüşlük ancak temiz siyasetle yok olur. Bunun adresi de TDP’dir” dedi.

TDP’den verilen bilgiye göre, TDP Lefke İlçesi dayanışma gecesine Genel Başkan Cemal Özyiğit, Genel Sekreter Asım İdris, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, milletvekilleri Zeki Çeler, Hüseyin Angolemli, İlçe Başkanları ile birlikte bölgeden üye ve sempatizanlar katıldı.Gecede Genel Sekreter Asım İdris ve Genel Başkan Cemal Özyiğit konuşma yaptı.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkede sağlıktan eğitime, trafikten turizme ve ekonomiye kadar ciddi yapısal sorunlar bulunduğunu, toplumun çoğunluğunun günden güne fakirleştiğini, bu sorunlara karşı çözüm üretmesi gereken hükümetinse tek yaptığının, eşe dosta arsa dağıtmak, sınavsız-münhalsız istihdam ve partizanca atama yapmak olduğunu savundu.

Ülkede temiz, dürüst, hesap verebilir adil bir düzenin en temel ihtiyaç haline geldiğini vurgulayan Özyiğit, çürümüş ve çarpık yapıyı kökten değiştirme zamanının çoktan geldiğini ifade etti.

Özyiğit, “Bu seçimleri tarihi bir fırsat olarak görüyoruz. Ülkedeki yağmayı ve çürümüşlüğü bitireceğiz. Ülkede yapanın yanına kâr kalmayacağı, hesap sormanın içselleştirilerek, kanıksandığı bir düzen kurmakta kararlıyız” dedi.

İDRİS: “SEÇİME HER ZAMAN HAZIRIZ”

TDP Genel Sekreteri Asım İdris de konuşmasında, toplumun ülkedeki mevcut düzeni değiştirmekte kararlı olduğunu belirterek, ilkeli duruşu, ne pahasına olursa olsun temizlik ve şeffaflıktan ödün vermeyen yönetim anlayışı ve toplum yararına ürettiği projelerle, TDP’nin bu değişimde mutlaka öncü rol oynayacağını vurguladı.

İdris, TDP olarak seçime her zaman hazır olduklarını vurgulayan İdris, son dönemde yapılan tüm anketlerin TDP’nin oyunu düzenli olarak artırdığını gösterdiğini belirtti daha fazla çalışarak, üreterek toplumla birlikte bu yolu yürüyeceklerini söyledi.

Asım İdris “Küçük bir zümrenin değil, toplumun büyük çoğunluğunun söz sahibi olduğu, iradesinin yok sayılmadığı bir düzeni birlikte kuracağız. Toplumun gücü karşısında kimse duramayacak” dedi.Başa dön tuşu