Özyiğit, Köklü Değişimin Önünü Açmalı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
Kıbrıs

Özyiğit, Köklü Değişimin Önünü Açmalı

Özyiğit

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, 28 Temmuz seçimlerinin ülkede köklü değişimin başlangıç tarihi olacağını belirterek, bu tarihi fırsatı kullanmanın halkın elinde olduğunu, artık yetkinin halkta olduğunu belirtti.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, TDP olarak ülkede köklü değişimi sağlama kararlılığında olduklarını kaydeden Özyiğit, “Rejimi ve çarpık sistemi değiştirmekte kararlıyız. Biz diğerlerinden farklıyız ve tek dayanağımız da halktır. Hesap sormak için kimseden de korkumuz yoktur. Bu yüzden halkımızdan, bu düzeni değiştirmek ve hesap sormak için yetki talep ediyoruz” dedi.


TDP Lefkoşa İlçesi seçim çalışmaları çerçevesinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya, TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, İlçe Başkanı Memduh Çeto, Lefkoşa İlçesi Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Seçim çalışmaları, örgütlenme ve koordinasyonun görüşülüp tartışıldığı toplantıda, görüş ve düşünceler ortaya kondu, erken seçimlerden zaferle çıkmak için sıkı ve disiplinli çalışmanın önemine dikkat çekildi.

ÇETO

TDP Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto, Lefkoşa İlçesi olarak LTB seçimlerinin ardından seçim çalışmalarına başladıklarını belirterek, amaçlarının seçimlere en hazır şekilde girmek olduğunu söyledi.
Seçim sürecinde özellikle koordinasyonun önemine dikkat çeken Çeto, Lefkoşa İlçesi olarak koordinasyonun sağlanması ve eksiksiz olması adına üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydetti.

TDP’nin ülke genelinde olduğu gibi, özellikle başkent Lefkoşa’da oylarını ikiye katladığını, son LTB seçimlerinde de bunun ortaya çıktığını kaydeden Çeto, “TDP bu seçimlerin galibi olacaktır” dedi.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit ise, erken seçimlerin 28 Temmuz tarihinde yapılmasının karara bağlandığını belirterek, “Yetki artık halkın eline geçmiştir. Ülkenin bundan sonra nasıl şekilleneceğine halk karar verecektir” dedi.

Özyiğit, ülkedeki çarpık sistemin değişmesinin şart olduğunu, Seçim ve Halk Oylaması Yasası ile Siyasi Partiler Yasası’nda radikal değişiklikler yapılmasının bu değişimde çok önemli bir rol oynayabileceğini, ancak CTP-BG ile UBP’nin işbirliğinin buna imkan vermediğini savundu.

Erken seçim tarihinde uzlaşan UBP ile CTP-BG’nin Güvensizlik Önergesi’nin erken zamanda oylanarak hükümetin düşmesine olanak verilmesi konusunda da işbirliği yaparak süreci uzattıklarını iddia eden Özyiğit, “Pazartesi günü yapılacak olan genel görüşme çok önceden yapılabilir ve bu süreç çok daha önce sonlanabilirdi. Ama maalesef buna imkan tanınmadı” dedi.

TDP olarak uzunca bir süredir erken seçimlere hazırlık yaptıklarını, geçen hafta toplanan Parti Meclisi’nin Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) yetkilendirdiğini ve MYK’nın aldığı yetkiler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Özyiğit, sivil toplum örgütleri ve sendikalar ile görüşmelerin de devam ettiğini kaydetti ve halkın karşısına çok güçlü bir kadro ile çıkmanın hazırlıklarını yaptıklarını vurguladı.

TDP’nin iktidar için yola çıktığını kaydeden Özyiğit, “TDP iktidarında sivilleşme  ve demokratikleşmenin önü açılacak. Halkın yaşamını kolaylaştıracak adımlar atılacak. Hastane ücretleri kaldırılacak, halk faiz sorunundan kurtulacak. Yerli üreticinin önü açılacak. En önemlisi yapanın yanına kar kalmayacak ve mutlaka hesap sorulacak” dedi.

Mevcut düzenden artık kurtulmanın zamanının geldiğini kaydeden Özyiğit, “Halkımız yaşananları çok iyi görmeli ve köklü değişimin önünü açmalıdır. TDP köklü değişimi sağlayabilecek en önemli alternatiftir” diye konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar