Özyiğit, Hükümet üreticileri kaderine terk etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
Kıbrıs

Özyiğit, Hükümet üreticileri kaderine terk etti

Özyiğit

 

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, üreticilerin; dövizdeki kur  artışına  bağlı olarak maliyetlerin artması ve alacaklarının ödenmemesi nedeniyle zor günler yaşadıklarını ifade etti.


TDP Genel Başkanı Özyiğit, partisinin Güzelyurt ilçe yönetiminden bir heyetle Yayla köyünü ziyaret etti.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, ziyarette konuşan Özyiğit,  narenciye sezonu açılmasına rağmen, ürün bedellerinin belirlenmemesini eleştirdi.

CTP-BG ile DP-UG  hükümetini “zam ve atama” hükümeti olarak nitelendiren Özyiğit, tasarruftan bahseden hükümetin bürokrat atamalarına devam ettiğini ifade etti.

Hükümet ortaklarının ilk günden beri kavga ettiklerini söyleyen  Özyiğit, “Anlaştıkları tek ortak nokta zamlar ve atamalar olmuştur” dedi.

Özyiğit, hükümetin “birçok konuda olduğu gibi, ekonomik paket konusunda da sözünü tutmadığını” iddia ederek  bunun da yapılan son anlaşmayla ortaya çıktığını,  CTP’nin ekonomik paket konusunda halkı hayal kırıklığına uğrattığını  söyledi.

Kıbrıs sorununa değinen Özyiğit, müzakere sürecinin başlamasına ilişkin tıkanıklığın aşılması için  iki tarafa da sorumluluk düştüğünü ifade etti.

“Her iki tarafa da samimiyetten yoksun tavırları sonlandırarak, sürecin önünü açma” çağrısında bulunan Özyiğit, “Liderler sürecin önünü açmalıdırlar. Aksi halde, Genel Sekreter iki lideri karşısına alıp kelime oyunlarına son verecek ve görüşmeleri başlatacak” ifadelerini kullandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar