Öztosun yoğun bakımda - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Kıbrıs

Öztosun yoğun bakımda

Öztosun yoğun bakımda

SOLUNUM CİHAZINA BAĞLANDI… Şeker hastası Güzelyurtlu 47 yaşındaki Okan Öztosun, vücudunun enfeksiyon kapması sonucu rahatsızlandı ve yeniden hastaneye kaldırıldı. Aşırı kiloları nedeni ile kalp ve akciğer fonksiyonları da yeteri kadar sağlıklı çalışmayan ve nefes sorunu yaşayan Öztosun, solunum cihazına bağlandı

MİDESİNE BALON YERLEŞTİRİLECEK… Doktoru Op. Dr. Hüseyin Kebapçıoğlu, Okan Öztosun’un ölümcül kiloya ulaştığını ve bir an önce kilo vermesi gerektiğini söyledi. Kebapçıoğlu, tedavi sürecinde Öztosun’un midesine balon yerleştirilerek, kilo verdirileceğini kaydetti


Şeker hastası Güzelyurtlu 47 yaşındaki Okan Öztosun, bir türlü iyileşemedi. Vücudunda çıkan bir sivilcenin enfeksiyon kapması sonunda geçen yıl uzun bir tedavi sürecine giren Öztosun, geçen hafta evinde aniden fenalaştı.
Okan Öztosun, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürülerek, orada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.
Doktoru Op. Dr. Hüseyin Kebapçıoğlu, Okan Öztosun’un aşırı kiloları nedeni ile kalp ve akciğer fonksiyonlarının yavaşladığını, bu nedenle solunum cihazına bağlandığını söyledi.
Okan Öztosun’un iyileşebilmesi için kilo vermesinin şart olduğunu söyleyen Op. Dr. Hüseyin Kebapçıoğlu, tedavi sürecinde Öztosun’un midesine balon yerleştirilerek, kilo verdirileceğini kaydetti.

Yaşam koşulları yeniden hasta etti
Oldukça sağlıksız ve zor koşullarda yaşam sürdüğü gözlemlenen Öztosun ailesi, yaşadıklarını bir kez daha okurlarımızla paylaştı. Okan Öztosun’un eşi Fetine Öztosun, şöyle dedi: “Evimizin durumu ortada. Bu şartlar altında Okan’ın iyileşemeyeceği gün gibi belliydi. Sağlıklı kişi dahi bizim evimizin koşullarında hastanelik olur. Tavanımız akıtıyor. Evin hemen her yanı rutubet, nem ve bakımsızlıktan dökülüyor. Öte yandan maddi durumumuz yeterince iyi olmadığı için Okan sağlıklı ve dengeli de beslenemedi. Yemek seçmek gibi bir lüksümüz de yok bu yüzden ne bulduysa yedi ve kilo veremedi. Sonunda da yeniden hastanelik oldu. Okan’ın psikolojik durumu da iyi değil. Yaklaşık bir yıldır yatağa bağımlı yaşıyor. Durumu ve bir türlü iyileşemiyor olması bir yana evine ekmek getirememesi O’nu içten içe yedi bitirdi.”

Kebapçıoğlu: Öztosun öldürücü kiloda
Okan Öztosun’un tedavisi ile ilgilenen Op. Dr. Hüseyin Kebapçıoğlu, Öztosun’un vücudunun yeniden enfeksiyon kapması sonucu rahatsızlandığını ve bu şikayet ile geçen hafta Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne getirildiğini söyledi.
Okan Öztosun’un yaklaşık 400 kilo kadar olduğunu söyleyen Op. Dr. Kebapçıoğlu, bu kilonun öldürücü kilo olduğunu dile getirdi.
Op. Dr. Hüseyin Kebapçıoğlu, Öztosun’un kilolarına bağlı olarak kalp ve akciğer yetmezliği sorunu yaşadığını ve bu nedenle solunum cihazına bağlandığını ifade etti.
Op. Dr. Kebapçıoğlu, “Okan Öztosun, öldürücü kiloda. Onu hastaneye tekerlekli yatağında 6 kişi ittirerek zor getirdi. Kilosu nedeniyle kalp ve akciğer fonksiyonları yeteri kadar çalışmıyor. Okan Öztosun’u geçen hafta solunum cihazına bağladık. Sağlık durumu şimdi daha iyi ve yavaş yavaş solunum cihazından ayırıyoruz. Enfeksiyon tedavisi yapıldı. İlerleyen zamanda da midesine balon yerleştirerek, mide hacmini küçültmek ve bu şekilde onu zayıflatmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Güzelyurtlu 47 yaşındaki Okan Öztosun bir türlü iyileşemedi. Öztosun, şimdi de  kalp ve akciğer yetmezliğinden solunum cihazına bağlandı

Evindeki yatağının hemen üzerindeki tavan kısmından etrafa yayılan nem ve küf kokusu nedeni ile nefes almakta güçlük çeken Okan Öztosun, kış mevsiminde olmamıza rağmen mecburen tüm gün odanın tüm camlarını açık bırakıyordu

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar